Ege Haberleri

  Civcivler büyüdü

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  02.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Seyit Mehmet Özkan Tesisleri’nin kapısından 2007’de küçük birer çocuk olarak giren Bucaspor U-17 takımının oyuncuları omuz omuza beş yılı geride bıraktı. Herbiri yıldız adayı olan futbolcuların üzerine titreyen Fırtına, geleceğe güvenle bakıyor.

  İKİNCİ Lig’den Süper Lig’e jet gibi çıkıp hemen ardından 1. Lig’e düşen, bu süreçte yapılan hatalar nedeniyle ekonomik ve idari krize giren Bucaspor’un, geleceğe umutla bakmasını sağlayan (A) takım kadrosunun dışında bir takımı daha var. Henüz 12 yaşındayken Sakarya’da, Gebze’de, Muğla’da, Kınık’ta, Orhangazi’de, Aydın’da ve elbette İzmir’in futbolcu madeni Çamdibi’nde meşin yuvarlağın peşinde koşarken keşfedilip Buca’ya getirilen 1995 doğumlu 21 yıldız adayı, birlikte geçirdikleri 5 yılda büyüyüp serpildi, basamakları da koşarak çıktı.

  Avrupa Şampiyonu oldu

  Seyit Mehmet Özkan’ın 2007’de Buca Genç adıyla başlattığı, sonra Buca Futbol Akademisi olarak yoluna devam eden altyapı hamlesinin ilk filizleri olan gençler, her kategoride önemli bir dereceye imza attı. U-14 ‘te Türkiye ikincisi, U-15’te Türkiye üçüncüsü olan gençler, aynı yıl Danimarka’da Avrupa Şampiyonu oldu. Buca U-17 takımının kadrosunda yer alan futbolculardan yedisi, yaş gruplarında milli takımlara da çağrıldı. “Harika Çocuklar”dan Ömer Kamberoğlu, Melihcan, Tayfun, Burak, Taylan, Hasan Karakaş ve Onur Yılmaz, ay-yıldızlı formayı giydi. U-17 Milli Takımı’nın neredeyse tamamını oluşturabilecek kapasitede olan ekipten, “Diğer takımlara ayıp olmasın” diye şu anda beş futbolcu düzenli olarak turnuvalara davet ediliyor. Milli takım kampına gidemeyenler de Ege Bölge Karması adı altında TFF antrenörleri tarafından yakından takip ediliyor.

  (A) TAKIM HAYALLERİNİ SÜSLÜYOR

  BUCA Futbol Akademisi’nin Kurucu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın gözü gibi baktığı U-17 takımının en büyük hayali, bir gün hep birlikte Bucaspor (A) takımının formasıyla sahaya çıkıp milli takımlara gidebilmek. Temelinin atıldığı dönemde futbol kamuoyu tarafından, “Seyit Mehmet Özkan’ın çılgın projesi” olarak algılanan Buca Futbol Akademisi’nin ilk ürünleri olan ekip, profesyonel ligin tozunu atacağı günleri sabırsızlıkla bekliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı