Ege Haberleri

  Cinsel şantaj çetesi çöktü

  Oktay ÇAYIRLI /MİLAS, (Muğla) (DHA)
  24.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Milas İlçesi’nde, uygunsuz görüntülerini ve fotoğraflarını çektikleri kadınlara tehdit ve şantaj yoluyla cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen 5 kişi gözaltına alındı.

  Alınan istihbaratı değerlendiren jandarma ekipleri, dün sabah saatlerinde Milas’ta 5 farklı noktaya eşzamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, kendilerine iş için başvuran ve çeşitli dönemlerde yanlarında çalışan kadınların uygunsuz görüntülerini ve fotoğraflarını çekip, tehdit ve şantaj yoluyla cinsel istismarda bulundukları öne sürülenler yakalandı.
  Kadınlar şikayetçi
  Reklam şirketi sahibi M.T.K. , tıbbi laboratuar işletmecisi R.B. , İ.T. ,  N.O. ve M.B.  gözaltına alındı. M.T.K.’nın geçmiş yıllarda yerel gazetecilik yaptığı öğrenildi. Gözaltına alınan zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise cinsel içerikli çeşitli dökümanlar, 2 ruhsatsız tabanca, 1 av tüfeği, 1 kurusıkı tabanca ele geçirildi. Mağdur kadınların şikayetleriyle başlatılan operasyonun gizlilik içerisinde devam ettiği bildirilirken, detaylı açıklama yapılmadı. Zanlıların sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı