Ege Haberleri

  Çine'de korkutan yangın

  Cavit YILDIRIM / ÇİNE, (Aydın) (DHA)
  10.07.2012 - 09:50 | Son Güncelleme:

  Çine’de, tek katlı müstakil ev, bahçesinde çıkan yangında kullanılmaz hale geldi.

  Yakındaki tarım arazilerine de sıçrayan yangın, güçlükle söndürülürken 1 hektar alan küle döndü. Ormanlık alanın yakınındaki yangında, sincap ve gelincik gibi pek çok hayvan güçlük alevlerin arasından kaçıp, canını kurtardı.

  Habitat Mahallesi, Depo Altı Mevkii, 403 Sokak'taki 65 yaşındaki Sevgi Uluç'a ait tek katlı müstakil evin bahçesinde yangın çıktı. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangın, kuru otların çabuk tutuşması ve rüzgarında etkisiyle eve ve yakındaki tarım arazilerine de sıçradı. Paniğe kapılan mahalle sakinleri, kova ve hortumlarla alevler müdahale ederken, bir yandan da itfaiyeyi aradı. Çine Belediyesi ve Çine Orman İşletme Şefliği ‘ne ait toplam 6 arazöz, yangına su sıkarak müdahale etti. Alevler, yakındaki ormanlık alana sıçramadan güçlükle söndürülebildi. Alevler sıçradı ev kullanılmaz hale gelirken, 1 hektarlık tarım arazindeki meyve ağaçları küle döndü. Ormanlık alanın yakınındaki yangında, sincap ve gelincik gibi pek çok hayvan güçlükle kaçarak, canını kurtardı.


  Mahalle sakinleri, dere yatağı nedeniyle mahalleye ulaşımın güç olduğu belirtip, “Bugüne kadar pek çok kez belediyeye müracaat etmemize rağmen yol açılmadı. Bu nedenle arazözler, mahallemize ulaşmakta güçlük çekti. Zamanında yangına müdahale edilemedi” diyerek, tepki gösterdi.
  Jandarma, yangını çıkış nedeninin araştırıldığını bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı