Ege Haberleri

  Çin’i de fethettiler

  Hürriyet Haber
  16.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Deri ve deri ürünlerinde dünyanın sayılı organizasyonlarından olan ACLE Fuarı’nda şov yapan Türk deri sektörü göz doldurdu.

  Türk Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları, All China Leather Exhibition (ACLE) Deri, Deri Kimyasalları, Makine ve Ekipmanları Fuarı’na katılarak Çin’e deri ihracatımızı artırmak için çeşitli temaslar kurdu. Dünyanın sayılı deri ve deri ürünleri fuarları arasında yer alan “All China Leather Exhibition ACLE 2012 Deri, Deri Ürünleri, Makine ve Ekipmanları Fuarı, Çin’in Şangay (Shanghai) kentinde düzenlendi. Türkiye’nin, ACLE 2012 fuarında “Yılın Ülkesi(Focus Country)” olarak yer almasının etkisiyle, fuarın iç ve dış mekanlarında, web sitesinde ve Çin’de yayımlanan önemli sektörel dergilerde Deri Tanıtım Grubunca hazırlanan “MEET THE TURKISH EFFECT” konseptli bir çok ilana yer verildi.

  Deriden kürke

  ACLE Fuarı’nın, deri ile ilgili her türlü mal (tam ve yarı işlenmiş deri, kürk, deri kimyasalları, deri makine ve ekipmanları, deri ürünleri vb.) tedariki konusunda Çin’in uluslararası özellik taşıyan en öncelikli ve önemli fuarı olduğu belirtilirken, dünya çapında yaklaşık toplam 41 ülkeden 1.119 firmanın ürün sergilediği ve 20 bini aşkın profesyonelin ziyaret ettiği fuarda Türkiye, bireysel katılımlar ile birlikte toplam 62 firma ile fuarın en büyük katılımcısı oldu.

  2013’E HAZIRLIK

  Türk deri sektörünün teknoloji, tesis ve bilgi bakımından deri ürünü işlemekte çok ileri bir safhada olduğunu yıllardan beri söylediklerini belirten Ege Deri ve Deri Mamulleri Yönetim Kurulu Başkanı Jak Galiko, “Emeğin çok ucuz olduğu Çin’de yerel üreticilere hitap eden ACLE fuarında ayakkabılık, saraciye, döşemelik ve giysilikte işlenmiş büyük ve küçükbaş ürünler beklediğimizden fazla ilgi gördü. Önümüzdeki yıl daha büyük bir iştirak ile ACLE fuarına katılım gerçekleşeceğinden ve bu yıl kurulan ilişkilerin önümüzdeki yıllarda çok büyük bir satış potansiyeline erişeceğinden eminim” dedi.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı