Ege Haberleri

  Çimentaş tecrübesiyle yükseliyor

  Hürriyet Haber
  07.08.2015 - 01:24 | Son Güncelleme:

  Ege Bölgesi’nin ilk çimento fabrikası, çimento ve hazır beton üreticiliğinde 65 yıllık tecrübesiyle sektörde fark yaratıyor. Çimentaş, operasyonel mükemmellik ile pazar konumunu koruma en çevik ve karlı çimento çözüm sağlayıcısı olma vizyonuyla atılımlarına devam ediyor.

  Türkiye’nin en büyük çimento ve hazır beton üreticilerinden olan Çimentaş, kuruluşundan bu yana disiplin içinde yürüttüğü çevreye duyarlı çözümleri ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıyacak ürünlerle öncü olma görevini üstlenmiş durumda.

  Verimlilik ödüllü İzmir Fabrikası ile yüksek performanslı çimento üretimi konusunda anlamlı projelere imza atan Çimentaş Grubu’nun CEO’su Taner Aykaç, üretim kapasitesi açısından Türkiye’nin en büyük çimento grupları arasında yer aldıklarını; Ege ve Marmara Bölgeleri gibi en büyük pazarlarda konumlanmış olmalarının da pazardaki yerlerini stratejik olarak güçlendirdiğini belirtti. Ayrıca Aykaç, “Ülkemizin doğusunda bulunan Kars ve Elazığ fabrikalarımız ile de Irak, Nahcivan, Azerbaycan ve Suriye gibi pazarlara olan yakınlığımızın da ihracatta önder bir konumda olmamıza büyük etkisi var” şeklinde konuştu.

  Çimentaş Grubu CEO’su Taner Aykaç, sektörde yarım asrı aşan tecrübelerinin de etkisiyle deprem ülkesi olan Türkiye’nin inşaat sektörüne yönelik yüksek performanslı çimento geliştirdiklerini ve ekonomiye katkı sağladıklarını belirterek, “Müşteri memnuniyetini en üst noktaya çıkaracak çimento ve hazır beton çözümleri üreterek, atık yönetimimizin de sinerjisini kullanarak, çevre bilinci ile sosyal sorumluluk alanlarında öncü olmayı görev edindik” dedi.
  Ege Bölgesi’nin ilk çimento fabrikası olarak 1950 yılında faaliyetine başlayan, İzmir, Edirne, Elazığ ve Kars’ta entegre tesislere sahip olan Çimentaş Grubu, sosyal ve eğitim faaliyetlerine de önemli ölçüde katkı sağlıyor. Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı destekleriyle kurulan Işıkkent Lisesi (Işıkkent Eğitim Kampüsü), eğitimdeki gelişmiş ve araştırmacı yaklaşımı ile tanınıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı