Ege Haberleri

  Çiğli sokaklarında beton yol

  İZMİR, (DHA)
  24.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çiğli Belediyesi özellikle yeni açılan yolların bordür, tretuvar ve betonlanmasına ağırlık vererek, birçok mahallede aynı anda beton yol yapımı başlattı. Başkan Metin Solak, altyapı taleplerini anında yerine getirerek, ilçenin hızlı gelişimine ayak uydurduklarını söyledi.

  Birçok yerleşim biriminin hızla geliştiği Çiğli'de, Çiğli Belediyesi bu büyümeyle orantılı artan yeni yol açma ve yapma taleplerini yerine getirmeye çalışıyor. Belediyede yılsonuna kadar tamamlanmak üzere 15 bin metreküplük beton yol ihalesi tamamlanırken, son iki ay içinde Çiğli'nin farklı mahallelerinde 3 bin 500 metreküplük beton yol yapıldı. Çalışmalar özellikle yeni gelişen İstasyonaltı, Esentepe, Harmandalı, Küçükçiğli, İnönü ile Aydınlıkevler mahallelerinde yoğunlaştı.

  Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Çiğli'nin birçok mahallesinin çok hızlı şekilde büyüdüğünün altını çizerek bu gelişime belediye olarak ayak uydurduklarını, başta altyapı olmak üzere tüm talepleri karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Bu yılın sonuna kadar açılmamış yol bırakmayacaklarını belirten Başkan Solak, “Bir yandan yeni sokaklar oluşturuyoruz, öte yandan bu açılan sokaklarda bordür, tretuvar ve betonlama çalışmalarını yapıyoruz. Bu sıcak yaz günlerinde belediye olarak ara vermeden hizmetlerimizi üretiyoruz. Halkımızın yaşadığı çevrenin güzelleşmesi bizim için önemli. Modern bir Çiğliyi inşa etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı