Ege Haberleri

  Çiçeklerimiz çocuklarımıza

  Ersan KÜÇÜKKURU / ÇANAKKALE, (DHA)
  30.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale Sanayicileri ve İşadamları Derneği çeşitli nedenlerle ailelerinden ayrılıp yurtlarda yaşayan çocuklar için proje hazırladı. Türkiye’de örnek olacak projeyle nikah, düğün, açılış gibi etkinliklere gönderilen çiçeklerin yurt çocukları için bağış çelengine dönüştürülmesi hedefleniyor.

  ÇANAKKALE Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) çeşitli nedenlerle ailelerinden ayrılıp yurtlarda yaşamını sürdüren çocukları sevindirecek proje hazırladı. Türkiye’de örnek olması düşünülen bu projeyle nikah, düğün, açılış gibi etkinliklere gönderilen çiçeklerin bir kısmının yurt çocukları için bağış çelengine dönüştürülmesi hedefleniyor.

  ÇASİAD’ın, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) yurtlarındaki çocukların yaşamının iyileştirilmesi için kaynak yaratılması amacıyla, "Çiçeğimiz Çocuğumuza" adlı proje geliştirdi. Proje kapsamında nikah, düğün ve açılışlara çiçek göndermek yerine Çanakkale Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğü ve Kuruluşlarını Güçlendirme Derneği’ne bağış yapılacak. ÇASİAD Başkanı Hüseyin Yalman, nikah, düğün veya açılış davetiyelerine derneğin hesap numarasının yazılacağını bildirdi.

  Hedef kaynak yaratmak

  Bağış yapan kişi veya kurumların isimlerinin, etkinliklere gönderilecek dernek çelengine yazılacağını belirten Yalman, şunları söyledi:

  "Yurtlarda yaşamak zorundaki çocukların zorunlu ihtiyaçlarını Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü karşılasa da, farklı zamanlarda oluşan ihtiyaçlarını gidermek üzere ek maddi kaynak lazım. Bu konuda Çanakkale Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğü ve Kuruluşlarını Güçlendirme Derneği, bağışlarla bir çok sorunu çözebilmekte. Derneğin gelirini artırmak için daha fazla kaynak yaratılması amacıyla projeyi hazırladık. Aile ortamından uzakta büyüyen çocuklarımıza maddi destek olabilecek. Çiçekçilik ülkemiz için önemli bir sektör ve ekonomik krizin yaşandığı bu dönemde satış kaybının esnaf için çok önemli olduğu muhakkaktır. Ancak burada hedeflenen pay çiçekçilerin ticari yaşamını çok olumsuz etkilemeyeceği için projenin tüm kesimlerin desteğini alması gerekir."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı