Ege Haberleri

  CHP'li kadınlarda erken seçim hazırlığı

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  24.07.2012 - 10:53 | Son Güncelleme:

  İzmir’de CHP'li kadınlar, erken yerel seçim olasılığına karşı harekete geçti.Kadınlar plaja giriyor, iftar sofralarında oturuyor, Hükümet'in çalışmalarına sokakta tepki gösteriyor.

  Yerel seçimde aday olmayı düşünenler ise parti okulunda iletişim, propaganda, koçluk, liderlik dersleri alıyor.
  Yerel seçimin 2013 yılının Ekim ayına çekilme olasılığına karşı İzmir'de çalışmalarını hızlandıran CHP'li kadınlar, plaja giriyor, broşür veriyor, her akşam bir yoksulun sofrasına oturuyor, 4+4+4 eğitim modeli, kürtaj ve sezaryen tartışmalarına sokak eylemleriyle tepki gösteriyor.
  Yerel seçimde adaylık düşünen CHP'li kadınlar, parti okulunda eğitim alıyor. Pazartesi günü başlayan üç günlük eğitimde kadın kolları il yöneticileri ve ilçe başkanları katıldı. Kadınlara, yönetmelik, parti tarihi ve programı, tarım, ekonomi, eğitim politikaları, 4+4+4, sosyal demokrasi, insan hakları ve özgürlük, toplumsal cinsiyet ve kadın bedeni, kadın hakları ve farkındalık, yerel yönetim unsurlarının yapısı ve işleyişi gibi teorik derslerin yanısıra koçluk, uyuşmazlık, iletişim, halkla ilişkiler, etkin takım, liderlik gibi kişisel gelişim dersler de veriliyor.
  CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku, “Eğitim çalışmalarını ilçelerde sürdüreceğiz. Lider kadınları bulup yetiştireceğiz. Bizde yaz rehaveti yok. Yarın seçim varmış gibi çalışıyoruz. Kadınlarımız CHP logolu fularlarını takıp, plaja da giriyor, iftar sofralarına oturuyoruz. İftarda politika yapmıyoruz. Amacımız dost edinmek, dert dinlemek. Ben de bir şey satın almadan önce en düşük fiyatı bulabilmek için üç market geziyorum. Dertler ortak, sorunlar aynı” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı