Ege Haberleri

  CHP'li gençlerden cezaevi tepkisi

  Mustafa OĞUZ İZMİR
  27.02.2015 - 01:08 | Son Güncelleme:

  CHP Gençlik Kolları İzmir Valiliği önünde düzenlediği basın açıklamasıyla Aliağa Şakran Cezaevi olarak bilenen İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumun'da yaşanan çocuk mahkum istismarlarını bir skandal olduğunu dile getirerek Adalet Bakanı Bekir Bozdağı istifaya çağırdı.

  "Susma Haykır İşkenceye Hayır", " Çocuk Mahkumlarının Sesini Duyan Varmı", "15 yılda 45 Gardiyan Tecavüzden Yargılandı" yazılı dövizlerin taşındığı açıklamaya CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnaç Yıldız, CHP İzmir Melletvekili Adayı eski İl Başkanı Ali Engin de katıldı.

  CHP İzmir Gençlik Kolları Başkanı Sinan Sarı Köse, Türkiyen'in artık AKP ile birlikte bir skandallar ülkesi haline geldiğini belirterek, "Biz tecavüza bir insanlık suçu olarak bakıyoruz. Bu devletin kontrölünde olan bir cezaevinde yapılıyor. CHP olarak susmuyoruz. Devleti de bu konuda samimi olmaya çağırıyoruz" dedi.

  CHPli gençlerden cezaevi tepkisi

  CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnaç Yıldız da "Bundan 6 ay önce CHP Milletvekilleri ve Genel Başkan Yardımcıları Şakran cezaevinde çocuk tecavüzleri gündeme getirdi. Fakat Adalet Bakanlığı'nca buna karşı yaplan açıklamada 288 kamerayla izlenen hem ülkemizin hem de dünlanın en örnek cezaevi olduğunu dile getirildi. Fakat bir gazetenin bu saknadalı haber yaptıktan sonra kaomuoyu bu durumu öğrendi. Şakran, Pozantı'ya benzemesin. Adalet bakanı derhal istifa etmeli. Ülkemizde heryıl 100 bin çocuk bu durumla karşı karşıya kalıyor. 14-15 yaşında çocuklar için ağırlaştırılmış hapisler uygun görülüyor. Bekir Bozdağ'a buradan istifa et çağrısı yapmaktan bile utanıyor ve kendisini açıklama yapmaya davet ediyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı