Ege Haberleri

  CHP'de AK Parti'de memnun

  Burak GEZEN- Ersan KÜÇÜKKURU
  12.08.2014 - 01:07 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE'de sonuçlar ilginç bir tablo ortaya çıkardı. CHP, adayları Ekmeleddin İhsanoğlu'nun il genelinde seçimi birinci tamamlaması, AK Parti ise bir önceki seçimlere göre oyların 4-5 puan artması gerekçesiyle sonuçlardan mutlu olduklarını açıkladı.

  Çanakkale'de, vatandaşlar merkez dahil 12 ilçede oy kullandı. İhsanoğlu, gayriresmi sonuçlara göre il genelinde yüzde 55'e yakın oy alarak birinci çıktı. Erdoğan ise yüzde 42 oy aldı. Erdoğan’ın seçilmesine rağmen ilde birinci olamaması nedeniyle AK Parti'de buruk bir sevinç yaşandı, kutlama havası oluşmadı. CHP ve MHP ise adayları İhsanoğlu'nun birinci olmasına rağmen cumhurbaşkanı seçilemediği için fazla sevinemedi.

  Oylarımızı yükselttik

  AK Parti Milletvekili İsmail Kaşdemir, "Bu millet insana kolay oy vermez. Bu millet bir kimsenin arkasından uzun yıllar kolay gitmez. Bu seçim sonuçlarını çok olumlu görüyoruz. Türkiye için hayırlı olacağını düşünüyoruz. Demokrasi çalışmıştır, milli irade tezahür etmiştir" diye konuştu.

  Türkiye'de kendileri açısından bekledikleri gibi bir sonuç elde ettiklerini vurgulayan milletvekili Mehmet Daniş ise, "Çanakkale'de AK Parti'nin aldığı oyun bir miktar yükseldiğini düşünüyoruz. Bunu Çanakkale olumlu bir gelişme olarak değerlendirebiliriz" dedi.

  Sonuç tatmin edici

  CHP İl Başkanı Hamza Karagöz, alınan sonuçların kendileri açısından tatmin edici olduğunu söyledi. Karagöz, "Şu an elimize ulaşan sonuçlara göre 2 ilçe dışında Cumhurbaşkanı adayımız Ekmeleddin İhsanoğlu birinci olmuştur" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı