Ege Haberleri

  CHP’ye zarar veriyor örgütü yoruyorsunuz

  İZMİR, (DHA)
  07.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır’a karşı olağanüstü kongre istemiyle başlatılan imza kampanyası ve Milletvekili Mehmet Ali Susam’ın yönetimi yetersiz bularak, görevden alınması için genel merkeze yaptığı çağrıya tepki geldi.

  İl Sekreteri Avukat Sevda Erdan Kılınç, yazılı bir açıklama yaptı, il yönetiminin başarısız ve deneyimsiz olduğu eleştirilerinin doğru olmadığını öne sürerek, “Dokuz aydır görevde olan bu yönetimin ilk dört aylık süreci genel seçim çalışmalarıyla geçmiştir. Bizler seçim çalışması yaparken amacı belli olan bu kişiler bizlere destek vermek yerine, 13 Haziran tarihini kendilerine hedef alarak beklenti çalışmasını yapmışlardır” dedi.

  Demokratik hakları ama

  Seçimlerinden hemen sonra genel merkeze muhalif olanların olağanüstü kurultay için harekete geçtiğini dile getiren Kılıç, şöyle devam etti:

  “İmza toplayan arkadaşların demokratik haklarına saygımız sonsuzdur. Ancak bu haklarını uygularken yaptıkları açıklamalara, partimize zarar vermemesi için çok dikkat etmelidirler. Olağan kongre takviminin başlamasına kısa bir süre kala bu tür çalışmalar partiye zarar vermek ve örgütü yormaktan başka hiçbir işe yaramıyor.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı