Ege Haberleri

  CHP’li Serter’den işsizlik isyanı

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  30.07.2015 - 01:18 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, en büyük sorunun işsizlik olduğunu belirterek, yedi aydır bir kişiyi ise sokamadığını, elinde 10 bin özgeçmiş olduğunu ifade etti. Serter, "Belki alacağımız bakanlıklarda kendi imkanlarımızı yaratabilir miyiz düşünüyorum. Belediyelerimiz full dolu. Başkanlarla görüşüyorum. ’Yapacak iş yok’ diyorlar" dedi.

  CHP Kadın Kolları İzmir İl Danışma Kurulu, Kaya Prestij Otel’de yapıldı. CHP Kadın Kolları İzmir İl Başkanı Nuran Yanya, kadınların yoksullukla mücadele ettiğini belirterek, "AKP zihniyetinin yarattığı tablo bugün hepimizi yıpratmaktadır. 14 milyon insan, yoksullukla mücadele ediyor. Bir yanda utanç verici bir gösterişli zenginlik yaşanırken diğer yanda yoksulluk var. Kadınlarımız hak ettiği yerde değil" dedi.

  CHP’li Serter’den işsizlik isyanı

  CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, eşi Huriye Serter ile katıldığı toplantıda CHP’li başarılı olmak için kadınlara muhtaç olduğunu belirterek, partili kadınları övdü. Serter, "İzmir’de başarı için size muhtacız. Hem ön seçimde hem genel seçimdeki çalışmalarınızla o kadar özverilisiniz ki diyecek bir şey yok. Karne 10 üzerinden yıldızlı 10. Benden uzak kalmayın. Hepinizin fikrine saygım var. Bana beden daha zeki arkadaşlar lazım ki ben sizden besleneyim" dedi.

  "UZUN BOYLU, UZUN KOLLU, UZUN DİLLİYİ BİTİRDİK"

  CHP İzmir İl Başkanı Serter, CHP’nin koalisyon masasından en son kalkacak parti olduğunu belirtirken AK Parti’yi eleştirdi. Serter, "7 Haziran seçim sonucu, yüzde 25 oy bizi mutlu etmedi. Keşke her yer İzmir olsa. Her yer İzmir olsa bugün iktidarız. Hiç olmazsa uzun boylu, uzun kollu, uzun dilli adamı bitirdik. O bir tarafa gitti o gömüldü. Bir tarafta şimdi çırpınıyor ’nasıl karıştırırım ortalığı’ diye. Biz koalisyon masasından son kalkacak insanız. Biz Türkiye’nin kurtuluşu için yüreğimize taşı bastık. Bunların ne tür cambazlık yapacağı nereye takla atacağı belli değil. Uyanık olmak durumundayız. Ciddi bir ekiple bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bütün arzum ve isteğim iyi bir koalisyon hükümetinde iyi bir şekilde yer almak. Çünkü CHP Türkiye’ye şu ortamda çok faydalı olacak. Erken seçim olursa pozisyon değişeceğini sanmıyorum. Belki 4 puan daha yüksek alacağız diğerleri belki birkaç puan düşük alacak" dedi.

  "YEDİ AYDIR BİR KİŞİYİ İŞE SOKAMADIM"

  CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, en büyük sorunun işsizlik olduğunu belirterek, yedi aydır bir kişiyi ise sokamadığını elinde 10 bin özgeçmiş olduğunu ifade etti. Serter, şunları söyledi:

  "En büyük sorun işsizlik. Bu işsizliği biz de had safhada yaşıyoruz. Yedi aydır bir adamı bir yere yerleştirme şansım olmadı. Şu anda elimde 10 bine yakın özgeçmiş var. Belki alacağımız bakanlıklarda kendi imkanlarımızı yaratabilir miyiz düşünüyorum. Belediyelerimiz full dolu. Başkanlarla görüşüyorum. ’Yapacak iş yok’ diyorlar. Özel sektörü dolaşıyorum. Bir arkadaşım Kemalpaşa’daki pencere sistemleri fabrikası için 30 montaj elemanına ihtiyacı olduğunu söyledi. İlçe örgütlerine mesaj attım. Asgari ücret, yemek ve sigorta var. Sadece bir kişi çıktı, o da gitti görüştü işi beğenmedi ve geri döndü. Herkes belediyede devlet kademesinde mi iş bulacak? Belediyeler, resmi kurumlar elbette daha rahat çalışma ortamları ama eziyet çekmeden sonuca varamıyoruz. Gençlerin daha özverili arzulu ve istekli olması lazım."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı