Ege Haberleri

  CHP Konak'tan manifesto

  Burcu TANER/ İZMİR, (DHA)
  12.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Önümüzdeki üç kritik seçimde üstünlüğünü sürdürmek, genelde de oyları artırmak için manifesto hazırlayan CHP İzmir Konak İlçe Başkanlığı, ilçedeki 113 mahalleyi 28 bölgeye ayıracak, her bölgeyi bir meclis üyesine zimmetleyecek. Her mahallede 3 kişilik komisyon olmak üzere seçimlere 600 yönetici ile girilecek.


  CHP İzmir Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu, 4+4+4 eğitim sistemi ve gelecek seçimlerde izlenecek yol haritasını paylaşmak için partililerle bir araya geldi. CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'ın da katıldığı toplantıda konuşan Karamustafaoğlu, “seçim manifestolarını” da anlattılar. Yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı olmak üzere önümüzdeki 3 seçimin ülkenin 20-30 yıllık geleceğini etkileyeceğini vurgulayan Karamustafaoğlu, istenen başarıya ulaşmak için bugüne kadar ihmal edilen sokak çalışmalarına geri dönme kararı aldıklarına işaret etti. Karamustafaoğlu, “Biz alışılmayan bir işi yapacağız. Mahallelere gidiyoruz. Birinci aşamada şunu yapacağız. Konak'taki 113 mahalleyi  28 bölgeye ayırdık, bu bölgeleri 28 belediye meclis üyemize zimmetliyoruz. Bu kişiler oradaki tüm aksaklıkların giderilmesi için belediye ile koordinasyon sağlayacak” diye konuştu.
  İl Genel Meclisi üyelerinin de katkısını alacaklarını söyleyen Karamustafaoğlu, “Seçimlere kadar bütün mahalleleri en az 3 kez gezmiş olacağız” dedi. Bu arada partililerle de bir fikir alışverişi yapacaklarını, muhtarlarla toplanacaklarını ifade eden Karamustafaoğlu, bu bölgelere hizmet çadırları kurulacağını, buralarda eksikliklerin kendilerine ulaştırılacağını kaydetti. Karamustafaoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Mahalle örgütlenmelerinde her mahallede en az 3 kişiyle bir mahalle yönetimi oluşturacağız. Büyük mahallelerde 5-6-8 kişi olacak. Toplam 600 yönetici olacak ve Konak'ta seçimlere bunlarla gireceğiz. 3 bine yakın sandık görevlisi ve bir kadar mahalle ve sokak sorumlusuyla yaklaşık 4 bin insanımızla mahallenin kılcal damarına gireceğiz problemleri çözeceğiz. İnternette bir site açarak sosyal demokrasiyi gençlerle tartışacağız. Türkiye'nin neresinde olursa olsun orada bir tartışma platformu oluşturarak gençlerin bizimle tanışmasını sağlamak istiyoruz. 29 Eylül'de danışma kurulu yapacağız. Bütün bu uygulamaların tümünü ve sonuçlarını orada tartışarak önümüzdeki dönemin programını danışma kurulundan geçireceğiz.”
  Yeni eğitim sistemini de eleştiren Karamustafaoğlu, mahallelerdeki çalışmalarda bu konuyu da çok yakından takip etmek gerektiğini sözlerine ekledi.
  CHP İzmir Milletvekili Musa Çam da hükümetin eğitim politikalarını eleştirerek yarın 32'nci yıl dönümü gerçekleşecek olan 12 Eylül Askeri Darbesi'nin bugün sivil bir iktidarla devam ettiğini savundu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı