Ege Haberleri

  CHP’de kol kola girelim çağrısı

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  22.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, bazı belediye başkanlarının delege seçimlerine müdahale ettiği yönünde şikayetler aldıklarını, bunların somut delillere dayanmadığını bildirdi.
  Belediye başkanlarının bu süreçte iş vaadi ya da işten çıkarma gibi işlerin içine gireceğini düşünmediğini vurgulayan Bayır, şunları söyledi:
  “Çünkü bunlar hep ters tepmiştir. Geçmişte bunu yapan belediye başkanları olmuştur. Ama belediye başkanlığı makamını bu şekilde üye yapısı üzerinde bir baskı olarak kullanması kısa vadede sonuç alır, uzun vadede asla sonuç almaz. Örgütten tepki görür. Her zaman bizim partimizde yukarıdan yapılan baskı ters teper.”
  Önünü tıkayacağız
  Bayır, CHP’lilerin birbiriyle kenetlenmesi gerektiğini belirterek, “CHP’lilerin birbiriyle itişip kakışma lüksü yoktur. Tam tersine kol kola girmek zorundadır. Belediyelerin üzerindeki müfettiş baskısı, fezleke problemi bunların hepsi bizi kenetliyor. Kişilere biat ederek siyaset yapma kültürünü bitireceğiz. Hepimiz bir olacağız, diri olacağız. Ancak bu şekilde iktidar oluruz. Ben bireysel anlamda kendimi taşıyacağım diyenlerin önünü açmayacağız. Bunu demokratik kurallarla yapacağız” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı