Ege Haberleri

  CHP Bodrum’da sular durulmuyor

  Yaşar ANTER / BODRUM, (DHA)
  20.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum’da yarın yapılacak delege seçimlerine hazırlanan CHP’nin Ortakent-Yahşi teşkilatındaki bazı üyelerin sahte imzayla istifa ettirildiği iddiası ve bu üyelerden 11’inin savcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk, açıklama yaptı.

  İddialara sert tepki gösteren Öztürk, “Bu tür çirkin iftiralarla kamuoyunun yanıltılmasına izin veremem. Oynanan çirkin oyunu belgeleriyle açıklayacağım. Göreve geldiğimde bin 700 üyesi olan CHP Bodrum İlçe Teşkilatı’ndaki üye sayısı yaklaşık iki yılda 4 bin 900’e yükseldi. Her üye bizim için kutsal olup, onların hakkını korumak benim birinci görevim. Yapılan iddialarla ilgili yaptığımız araştırmaya göre, son iki yılda Ortakent’teki üyelerden 18’inin Belde Başkanı Ümit Baltutan’ın bilgisi dahilinde istifa ettiği, bizim değerlendirmemizin ardından istifaların Genel Merkez’e gönderildiği ortaya çıktı. Bu nasıl bir tezgahtır, nasıl çirkin bir karalama kampanyasıdır anlamayadık. Hakkımızda çirkin iddiaları ortaya atanlar hakkında bizler de suç duyurusunda bulunduk” dedi.

  Hiç itiraz gelmedi

  İl Başkanı Murat Tevfik Ülkü de üye listelerinin 17-27 Aralık’ta teşkilat binalarında asıldığını, 6 Ocak’a kadar itiraz edilme süresinin bulunduğunu ancak hiçbir üyenin başvuruda bulunmadığını kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı