Ege Haberleri

  Çevik kuvvetin operasyon yapacağını görünce...

  Hürriyet Haber
  28.01.2015 - 01:13 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, kullanılmayan bir deniz fenerinin kilitli kapısını kırıp, korkuluklarla çevrili üstteki bölüme çıkan, psikolojik sorunlarının bulunduğu belirtilen 34 yaşındaki Yakup K., ayrı yaşadığı ve Alanya'da oturan Rus eşinin kendisine kızını gösterilmediği gerekçesiyle suya atlayarak intihar edeceğini söyledi. Devlet büyüklerine, polise, çevresindekilere küfürler savuran ve fenerin camlarını kıran Yakup K., çevik kuvvet ekiplerinin operasyon hazırlığında olduğunu görünce 5 saat sonra eyleminden vazgeçti. Gözaltına alınan Yakup K. polis merkezine götürüldü.

  Psikolojik sorunlarının bulunduğu belirtilen ve alkollü olan Yakup K., bugün saat 03.30 sıralarında, ilçe merkezindeki Yat Limanı'nda bulunan ve kullanılmayan deniz fenerinin kilitli kapısını kırıp içeri girdi. Yakup K., fenerin kapısının arkasını eşyalarla doldurarak dışarıdan girişi de engelledi. Korkuluklarla çevrili üstteki bölüme çıkan Yakup K.'yı görenler durumu polise bildirdi.

  Çevik kuvvetin operasyon yapacağını görünce...

  KIZINI İSTEDİ

  Olay yerine gelen polis, 5 metre yükseklikteki Yakup K.yı ikna etmeye çalıştı. Deniz fenerinin camlarını kıran ve bunları polise atan Yakup K. Rus eşinin kızını kendisine göstermediğini, fenerden suya atlayarak intihar edeceğini söyledi. DHA kameramanını fenerin altına çağıran Yakup K. şunları söyledi:
  "Rus eşimden olan kızım Alanya'da. Annesi, kızımı bana göstermiyor. Üç ayda 90 bin lira para harcadım. Çalmadığım kapı kalmadı. Kızımı bana getiremediler. Kızımı getiremeyen Türkiye'de yaşamak, istemiyorum. Ben deli değilim. Bu devlet bana kızımı getirinceye kadar buradan inmeyeceğim."

  5 SAAT SONRA VAZGEÇTİ

  5 saat fenerin içinden çıkmayan, devlet büyüklerine, çeşitli cemaatler ile hükümete küfürler savuran Yakup K., olay yerine çağrılan çevik kuvvet ekiplerinin içeri girmek için harekete geçtiğini görünce, kendisine zarar verilmemesini isteyerek polise teslim oldu.

  VERDİĞİ ZARARI ÖDEYECEĞİNİ SÖYLEDİ

  Kırdığı camlar nedeniyle vücudunda hafif yaralar bulunan Yakup K., olay yerine gelen ambulansta ayakta tedavi edildi. Çarşı Polis Merkezi'ne götürülen Yakup K. hakkında 'kamu malına zarar vermek, Cumhurbaşkanı ve hükümete hakaret' suçlarından tutanak tutulduğu belirtildi. Verdiği zararı ödeyeceğini söyleyen Yakup K. hakkındaki evraklarının elden adliyeye gönderileceği, işlemlerinin ardından serbest bırakılacağı belirtildi.

  Etiketler: Muğla , Marmaris
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı