Ege Haberleri

  Cep telefonu çaldı iddiası hayatını kararttı

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  11.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa’da çalıştığı emlak ofisinde cep telefonu çaldığı iddiasıyla hakkında şikayette bulunulduktan sonra tutuklanıp 13 ay cezaevinde kalan 42 yaşındaki Erdal Küçükkaykı, stresle üzüntüden cezaevinde sedef hastalığına yakalandı.

  Tahliye olduktan sonra ailesi tarafından da terk edilen Küçükkaykı, üç dil bildiğini ancak iş bulamadığını ve sedef hastalığını yenmek için tedavi istediğini dile getirdi.
  Hollanda'da dünyaya gelen ve sonraki yıllarda Antalya'ya yerleşip burada evlenen 42 yaşındaki Erdal Küçükkaykı, işlerinin bozulması nedeniyle maddi sıkıntıya düştü. Evliliğinde de sıkıntı yaşamaya başlayan Küçükkaykı, 2006 yılında eşinden boşandı. Eşinin kızıyla İçel'deki baba evine dönmesi üzerine Antalya'da kalmak istemeyen Küçükkaykı, Manisa'daki ailesinin yanına geldi. Burada bir emlakçıda çalışmaya başlayan Küçükkaykı, 2011'de emlak ofisinde bir cep telefonunun çalınmasından sorumlu tutuldu. Hakkında şikayette bulunulan Küçükkaykı, tutuklandı. Tam 13 ay cezaevinde kalan Küçükkaykı, Denetimlik Serbestlik Yasası'ndan yararlandı ve geçen Nisan ayında tahliye edildi. Ailesinin yanına yerleşen Küçükkaykı, Denetimli Serbestlik hükmünün bitmesinin ardından evden kovuldu. Cezaevinde, stres ve üzüntüden sedef hastalığına yakalanan talihsiz adam, iki ay önce ailesi tarafından evden kovulunca neye uğradığını şaşırdı.

  ELEKTRİK VE SUYU OLMAYAN DEPODA YAŞIYOR

  Sokaklarda yaşamak istemeyen Küçükkaykı, bir yakınına ait depoda kalmaya başladı. Elektrik ve suyu olmayan 10 metrekarelik depoda yaşam savaşı veren Küçükkaykı yetkililerden yardım istedi. “2006 yılında eşim maddi imkansızlıklar yüzünden benden boşandı. Bir iftira yüzünden hapiste atıldım. Sonra da kendi ailem beni kapının önüne koydu. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Kime gittiysem bana iş vermedi. Cezaevinde, stres ve üzüntüden sedef rahatsızlığına yakalandım. Rutubetli, nemli bir depoda yaşam mücadelesi veriyorum. İngilizce, Almanca ve Hollandacayı ana dilim gibi biliyorum. Buna rağmen bir iş bulamadım. Artık hayatımın değişmesini istiyorum” dedi.

  İŞ VE SAĞLIK İSTİYOR

  Küçükkaykı, kimseden maddi destek beklemediğini dile getirip, “Ben kimseden para istemiyorum. İş ve hastalığımın tedavisini istiyorum. Kendi paramı kazanarak, borçlarımı kendim ödemek istiyorum. Bu konuda devlet büyüklerimizin bana yardımcı olmasını talep ediyorum” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı