Ege Haberleri

  Cennetti kömür oldu

  Hürriyet Haber
  08.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BODRUM Yalı’nın Çiftlik Mahallesi yakınlarındaki Kargıcak Ormanları’nda önceki gün saat 19.00 sıralarında başlayan orman yangını şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla büyüdü.


   Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, Milas Orman İşletme Müdürü Tayfur Kazakoğlu’nun söndürme çalışmalarını yönettiği yangına 36 arazöz, 14 itfaiye aracı, 8 iş makinesi, 20 tanker ve su traktörü, 200 orman işçisi ve 80’e yakın köylü müdahale etti. Alevlerin yaklaşması üzerine üç dağ evi önlem için boşaltıldı. Evlerin etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı. Trafik ulaşıma kapatıldı. Bazı çoban barınaklarının tahrip olduğu yangın sabah saat 06.00 sıralarında rüzgarın etkisini yitirmesi, 6 helikopter ve 2 uçağın da söndürme çalışmalarına yeniden başlamasıyla kontrol altına alınabildi.
  Orman Bölge Müdürü Yıldırım, yangının dere yatağından çıktığını ve hızla yayıldığını söyledi. Yıldırım, “Bir kasıt olduğunu tahmin ediyoruz. Bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Sabaha kadar süren ve rüzgarın etkisiyle sık sık yön değiştiren alevler nedeniyle korkulu anlar yaşadık. Bölgede zaman zaman parlayan noktalarda söndürme ve alanda soğutma çalışmaları devam ediyor” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı