GeriEge Cennetten kareler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cennetten kareler

Cennetten kareler
refid:28867136 ilişkili resim dosyası

İzmir Kuş Cenneti’nin tanıtımı amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Ulusal Foto-Safari kapsamındaki fotoğraf yarışması sonuçlandı. Türkiye’nin farklı köşelerinden gelen doğa ve kuş fotoğrafçılarının objektiflerine yansıyan kareler kuş cennetinin güzelliğini gözler önüne serdi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) İzmir Şube Müdürlüğü ve İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği (İZKUŞ) işbirliğinde 3-5 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Yaban Hayatı konulu foto-safari, Türkiye’nin farklı köşelerinden doğa ve kuş fotoğrafçılarını İzmir’de buluşturdu.

Cennetten kareler

Türü tehlike altındaki çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapan ve dünyanın sayılı kuş sulak alanlarından İzmir Kuş Cenneti’nde 3 gün foto safarinin ardından düzenlenen yarışma sonuçlandı. Fotomuhabiri ve doğa fotoğrafçısı Aykut Fırat, doğa fotoğrafçıları Okyay Bulut, Zafer Kurnuç, Serhat Tigrel, Ömer Furtun, gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Lütfü Dağtaş ile DMKP İzmir Müdürlüğü temsilcisi Elif Karabulut’tan oluşan Seçici Kurul, 119 fotoğraf arasından ilk 3 derece ile 7 mansiyon ve 15 sergilenmeye değer eserleri belirledi.

Cennetten kareler


Değerlendirme sonucunda “Küçük Ak Balıkçıl” fotoğrafıyla Cahit Ağcal birinci, “Uzunbacak Kuşu” fotoğrafıyla Levent Özerbil ikinci, “Yeşilbaş Kuşu” fotoğrafıyla Onur Keskin üçüncü oldu. H. Çağlar Güngör, Murat Yılmaz, Göksel Alpaslan, Cahit Ağcal, Kadir Balcıner, Göksel Alpaslan, Sezai Göksu mansiyon ödülü aldı. Kumral Kepkep, M. Ali Öktem, Caner Şahin, Cahit Ağcal, Serkan Eğilmez, İbrahim Çanakçı, Mehmet Tığdemir, Bülent Öztürk, Selami Oral, H. Çağlar Güngör, Sezai Göksu, Levent Özerbil’in fotoğrafları sergilenmeye değer bulundu.

Cennetten kareler

Foto-safari fotoğraflarından oluşan serginin tarihinin www.izmirkuscenneti.gov.tr internet adresinden duyurulacağı bildirildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle