Ege Haberleri

  Cenneti herkes tanıyacak

  Hürriyet Haber
  28.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kuş Cenneti’ni tanıtmak ve daha çok vatandaşın görmesini sağlamak için yeni düzenlemeler yapacaklarını açıkladı.

  İZKUŞ’un (İzmir Kuş Cenneti’ni Koruma ve Geliştirme Birliği) Kasım ayı olağan meclis toplantısı, İzmir Kuş Cenneti toplantı salonunda gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun başkanlığında toplanan mecliste, birliğin 3 milyon TL’lik 2010 yılı bütçesi oybirliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında ayrıca birliğin 2010 yılı çalışma programı da belirlendi. İzmir Kuş Cenneti’nin korunması, geliştirilmesi, tanıtılması amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin kuzey bölgesini cazibe merkezi haline getirecek düzenlemeler yaptıklarını hatırlattı. Bu bölgede yaşayan vatandaşların gelir düzeyini artırmak ve yaşam standardını yükseltmek için çalıştıklarını dile getiren Başkan Kocaoğlu, “2004 yılından bu yana sistemli bir şekilde gerekli planlamaları yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğal Yaşam Parkı’nın bu bölgeye getirilmesi, Koyundere’de üniversite projesinin hayata geçecek olması ve opera binası bunların örneğidir. Bir Doğal Yaşam Parkı yaptık. Bir yılda bir milyona yakın kişi ziyaret etti. Bu bir rekordur. Yaptığımız yatırımın önemli olduğunu gösterir. İnsanlar artık Çiğli’yi sormaya başladılar” diye konuştu.

  Projeler hazırlandı

  Başkan Kocaoğlu, İzmir Kuş Cenneti’nin tanıtılması ve daha çok vatandaşın gezmesi için bir çok projeyi hayata geçireceklerini belirterek “Vatandaşlarımızın oturup çay kahve içebilecekleri, çocukların oyun oynayacağı ve aynı zamanda birliğin ihtiyaçlarını karşılayacak bir bina yapmak istiyoruz. Bu bölgede çivi çakmak için bile birçok kuruldan izin almak gerekiyor. Ayrıca İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndan İzmir Kuş Cenneti’ne ring seferleri koyarak buraya daha çok insanın gelmesini sağlayabiliriz” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı