Ege Haberleri

  Çekiçle kırdı, hepsini çaldı

  Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK
  02.01.2015 - 01:02 | Son Güncelleme:

  UŞAK'ta, sabaha karşı bir mağazanın camını çekiçle kırarak içeri giren hırsız, iki dakika içinde değeri 45 bin lirayı bulan 55 cep telefonunu çaldı. Hırsızlık anı işyerinin güvenlik kameralarınca kaydedilirken, yüzünü gizlemek için şapka ve atkı takan, valize doldurduğu telefonlarla kaçan hırsızın yakalanması için polis çalışma başlattı.

  Çekiçle kırdı, hepsini çaldı
  İsmetpaşa Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Ali Haydar Utandı'ya ait cep telefonu mağazasının bugün saat 04.30 sıralarında camını çekiçle kıran kimliği belirsiz hırsız, içeri girdi. Güvenlik kamerasınca kaydedilen, başında şapka bulunan, yüzü atkıyla sarılı ve eldiven takan hırsız, iki dakika içinde 45 bin lira tutarındaki 55 cep telefonunu yanında getirdiği valize koyarak kaçtı. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, hırsızın yakalanması için çalışma başlattı.
  Çekiçle kırdı, hepsini çaldı
  İŞYERİ SAHİBİ TEPKİLİ
  İşyeri sahibi Ali Haydar Utandı, "Caddenin göbeğinde elini kolunu sallaya sallaya gelen hırsız dükkanımın canımın patlatıyor, iki dakikada ne kadar cep telefonu varsa doldurup gidiyor. Polise soruyorum caddenin göbeğinde nasıl hırsızlık oluyor diye. Aldığım cevap; cadde trafiğe kapalı olduğu için devriye atamadıklarını söylüyorlar. Hırsızlık oluyor, alarm çalıyor bir tane güvenlik görevlisi yok. İşyerim hırsızlığa karşı her türlü güvenlik önlemine sahip, ancak ne yazık ki hırsızlık oldu. İnşallah çalınan telefonlarım bulunur" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı