Ege Haberleri

  Çarşı Tiyatro için ilk adım

  İZMİR (DHA)
  07.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka Belediyesi çarşı içindeki Salah Birsel Sokak'ta yıktığı eski belediye binasının yerine yapılacak Kültür Merkezi'nin ihalesini yaptı.

  Karşıyaka Belediyesi'nin 2012 yılı yatırımları arasında yer alan Çarşı Tiyatro Projesi ile kent 150 kişilik yepyeni bir salona kavuşmuş olacak. Sergi salonları ile ofislerin de yer alacağı proje 1 milyon 99 bin liraya ihale edilirken, binanın bir yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.


  Karşıyaka'nın kültür kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Belediye Başkanı Cevat Durak, Karşıyakalıların beklentilerine cevap vermeye çalıştıklarının altını çizerek, “Opera ve Tiyatro Sahnesi, İsmail Cem, Bülent Ecevit ve Ziya Gökalp Kültür merkezleri ile restore ettiğimiz eski havra binası yıl boyunca hiç boş kalmadı. Karşıyakalılar, kültür sanat etkinliklerimize yoğun ilgi gösteriyor. Bu da demek oluyor ki, bu yönde bir beklenti var. Biz de bu beklentileri karşılamaya çalışıyoruz. Çarşı Tiyatro, kentin kalbi gibi olan Çarşı'nın bir eksiğini gidermeye yönelik önemli bir proje olacak” dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı