Ege Haberleri

  Çarşı canlandı moral düzeliyor

  Hürriyet Haber
  22.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Son iki yıldır yaprak kımıldamayan çarşı-pazarlarda başlayan hareketlenme esnafı sevindiriyor. Kemeraltı Derneği Başkanı Mehmet Gülaylar, “2010 umutları gerçeğe dönüşüyor” dedi.

  GEÇEN yıl krizin etkisiyle yaprak kımıldamayan çarşı pazar kısmen de olsa rahatladı. Ekonomik verilerin krizden çıkışı ve  iyileşmeyi işaret etmesiyle canlanan satışlarla birlikte esnafın da yüzü gülmeye başladı. İzmir’de ekonomik durgunluğun etkilerinin en net görüldüğü Kemeraltı Çarşısı da hareketlenmeden payını aldı. Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Gülaylar, 2010 yılına umutlu girdiklerini, bu umutlarının gerçeğe dönüştüğünü görmekten mutlu olduklarını söyledi.
  Geçici olmasın

  ESNAF MEMNUN

  Bu yıl sezonun “daha canlı ve heyecanlı” başladığını belirten MehmetGülaylar, “İşyerleri aradığımız canlılığa kavuştu. Düğün mevsimi, turizm sezonu ve okulların kapanmasıyla hareketliliğin daha da artmasını bekliyoruz. Umuyoruz geçici olmasın, bu pembe tablo  devam etsin. İşler böyle devam ederse esnafın yüzü gülecek” diye konuştu. Gülaylar, çarşı esnafının AVM’lere karşı daha rekabetçi bir düzen içine  girdiğini, kiraları artırmayıp, fiyatlarda tüketici odaklı çalıştıklarını, bunun artılarını görmeye başladıklarını ifade etti. Esnaf ise kriz öncesinin satışlarına henüz ulaşamadıklarını, ancak çok sıkıntılı geçen dönemin sonunun geldiğinin işaretlerinin alındığını belirterek, çarşıdaki hareketin “kuru kalabalık” olmadığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı