Ege Haberleri

  Çarpan şoför çıkmıyor

  Hürriyet Haber
  19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MUSTAFA Kemal Sahil Bulvarı'nda 3 gün önce kaldırım yeşilliğini çevreleyen ipe takılarak, yetişmeye çalıştığı belediye otobüsünün altında kalan üniversiteli Sevim Bağır'a çarpan şoför b.ulunamadı. Haberi gazetelerde okuduktan sonra ortaya çıkan bir pizza kuryesi, kaçan şoförün bulunması için umut ışığı yaktı. Kuryenin ifadesine göre, Bağır'ın altında kaldığı otobüs 25-30 metre sonra durdu. İçinde yolcular bulunan otobüsten inen şoför, aracın metal aksamını ve tekerlekleri kontrol ettikten sonra yoluna devam etti.

  İfadeler tutuyor

  GÖRGÜ tanığı, kaçan Sanos marka körüklü belediye otobüsünü motosikletiyle bir süre izlediğini, ancak yaralı kızın yanına gitmek üzere döndüğünü belirtti. Anlattıklarının olay yeri ve biçimiyle tamamen uyuştuğu saptanan görgü tanığı, ‘‘Her şey gözümün önünde oldu. Otobüs duraktan hareket ederken, kız önüne fırladı. Otobüs onu ezerek yoluna devam etti. 25-30 metre sonra durarak aracını kontrol edip, gazladı. Otobüste birçok insan vardı. Ben motosikletimle bir süre takip edip numarasını alınca kıza yardımım olur diye geri döndüm. Yüzükoyun yatıyordu. Çevirip yaşayıp yaşamadığını kontrol ettik. Otobüs nasıl olsa polise gitmiştir diye düşündüm. Ancak haberi gazetelerde okuyunca derhal polise gittim. Ancak ezberlediğimi sandığım otobüsün numarasını karıştırdım’’ dedi.

  KAÇAN şoförün peşini bırakmayacaklarını belirten polis yetkilileri, genç kızın göğsünde tekerlek izleri bulunduğunu, her iki kolunun da kırık olduğunu, başında ise sadece çarpma izine rastlandığını kaydetti. Olay sırasında otobüste bulunan yolcuların vicdanlarına seslenen polis, isimlerini gizli tutmak şartıyla ihbar beklediklerini dile getirdi.

  Cem hâlâ komada

  ÖTE yandan bir hafta önce aynı yerde, aynı şekilde geçirdiği kaza sonrası komaya giren 20 yaşındaki Cem Metehan Topdağ'ın durumu ciddiyetini koruyor. Cem'e çarpan belediye otobüs şoförü Birol Yağlıdere, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  ÇALIŞTIĞI restorandan saat 23.30 sıralarında çıkan Topdağ, bulvarı aydınlatan sokak lambasının yanmamasının kurbanı olmuş, kaldırım yeşilliğini çevreleyen tele ayağı takılarak yola fırlamıştı. 169 numaralı otobüsün altında kalıp kaburgaları ciğerlerine saplanan ve beyin kanaması geçiren genç, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı