Ege Haberleri

  Carlos'tan yabancı kuralı yorumu

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/MANİSA
  23.01.2015 - 01:45 | Son Güncelleme:

  MERCEDES-Benz Ege Kupası'nın gala yemeğine katılan Akhisar Belediyespor teknik direktörü Roberto Carlos, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yabancı futbolcu statüsünde yaptığı değişikliğin gençlerin gelişmesine olumlu yansıyacağını savundu. Manisa Anemon Otel'deki yemekte konuşan Roberto Carlos "Altyapıdan yetişen gençler, 14 yabancı arasında takımda yer bulamayacaklarını düşünüyorlar. Tam tersine, onların yanında tecrübe kazanacaklar, yıldız futbolcuların arasında yıldızlaşacaklar. Ben de Raul gibi, Ronaldo gibi yıldızlarla oynadım. Görevde olduğum sürece kariyerim boyunca edindiğim deneyimleri genç oyunculara aktarmaya çalışacağım" dedi.

  Ege Kupası maçlarını televizyondan takip ettiğini, turnuvada çok yetenekli gençler olduğunu sözlerine ekleyen Carlos, "Daha fazla yetenekli oyuncu yetiştirmek için futbol okulları açılmalı, bu okullarda tecrübeli teknik adamlar, psikologlar görev yapmalı. Tüm bunların yanında, ailenin sizi nasıl yetiştirdiği de önemli. Örneğin ailem bana çok iyi eğitim verdi ve bu eğitimle çok iyi yerlere geldim. Buradan herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. TFF İcra Kurulu Üyesi Arif Koşar ise TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün 20 ildeki okulları tarayarak, 6-10 yaş grubundaki yetenekli çocukları futbola kazandırmaya çalıştığını, uygulamada Manisa'nın da pilot il olduğunu hatırlattı.

  Manisa'da bu yıl 16.'sı düzenlenen Ege Kupası'nı gelecek yıl 12 takımın katıldığı minik bir dünya kupasına dönüştürmeyi planladıklarını sözlerine ekleyen Arif Koşar, "Bu turnuvada hem pek çok ülkeyi Manisa'da ağırlıyor, hem de ülkeler arasında dostlukların gelişmesini sağlıyoruz" ifadesini kullandı. Yemeğe Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Azmi Açıkdil, Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, TFF Temsilciler Kurulu Başkanı Fatih Tanfer, MHK Üyeleri Erol Ersoy ve İbrahim Aksoy ile üst klasman hakemleri Tolga Özkalfa ve Yunus Yıldırım da katıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı