Ege Haberleri

  Canavarı serbest bedeli 14 bin TL

  Hürriyet Haber
  05.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ayşenur, kadın futbol takımlarından Elit Spor’un kalesini koruyordu… Ayşenur, 137 promil alkollü sürücünün kurbanı oldu… Tutuklanan sürücü 45 gün sonra serbest kaldı.

  İLKOKUL yıllarından beri futbola merap sarıp sokak aralarında erkek arkadalarıyla top peşinde koşan Ayşenur Yanık, 12 yaşında İzmir’in kadın futbol takımlarından olan Elit Spor’a katıldı, ardından da kendisini geliştirip kalesini korumaya başladı.
  Ayşenur, futbol takımındaki başarısının yanı sıra sevecenliğiyle de bayan futbolcu arkadaşlarının sevgilisi oldu. Takım arkadaşlarının “Ayşe kuşu” lakabını taktıkları Ayşenur Yanık, ailesinin geçimine katkıda bulunmak için de tanıtımlarda görev almaya başladı. Geçen Ağustos ayında Kuşadası’nda gidip hem çalışan, hem de tatil yapan Ayşenur, bir süre sonra arkadaşlarıyla İzmir’e dönmek için yola çıktı.

  Ayşenur’un mutlu hayatı Kuşadası’ndan dönüş yolunda acı bitti. Geçen Ağustos ayında İzmir Aydın Otoyolu, Buca kavşağında sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında, barmenlik yapan 33 yaşındaki Ali Turan, 137 promül alkollü olarak direksiyonuna geçtiği ve aşırı yaptığı 35 AJ 3476 plakalı otomobilin hakimiyetini kaybetti. Süratle bariyerlere çarpan otomobil daha sonra savrularak ormanlık alana girdi. Otomobilden Ayşenur Yanık’ın yanı sıra yaralı olarak çıkartılan sürücü Turan., Hülya Gülhan, Cenk yıldız, İlke Taşçılar ve Onur Deveci, çeşitli hastalerde tedavi altına alındı. Ağır yaralanan Ayşenur, yoğun bakım ünitesinde verdiği yaşam mücadelesine yenilerek hayatını kaybetti.

  Türkiye’nin önde gelen kadın futbolcularından birisi olmanın hayalini kurarken trafik canavarının kurbanı olan Ayşenur Yanık, ailesinin ve sevenlerinin gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Ayşenur’un can verdiği kazanın ardından kendilerine göre araştırma yapan sigorta şirketinin genç kız için biçtiği değer ise, sadece 14 bin TL oldu. Sigortadan gelen haberle bir kez daha yıkılan anne Hülya Yanık ve baba Zeki Yanık, gerekli paraları olmadığı için de karşı hukuk mücadelesi başlatamayıp kaderleriyle başbaşa kaldı. Kazanın ardından 29 gün tedavi altında tutulan sürücü Ali Turan, daha sonra sevkedildiği mahkemede tutuklandı. Hakkında “Taksirli olarak ölüme sebebiyet vermek” suçundan 5 ile 15 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açılan sürücü, 45 gün tutuklu kaldıktan sonra, tahliye edildi.

  Ağlatan o şiir

  Geride hatıra olarak çok sevdiği İzmir’in deniz kenarında çekilen ve melek kanatları montajlanmış fotoğrafı kalan Ayşenur’un, ağabeyi için yazmış olduğu, “Dün küçücük ellerimizle birbirimize kenetlendik. Küçük umutlarımızla büyüdük elele. Bugün büyüdük umutlarımız ve hayallerimizde büyüdü. Canım abim benim, yokluğunla, ben bir hiçim. Bize hayat veren ailemizle ne kadar zorluklarla da büyüsek. Bir kardeşiz, unutmaki ölsekte birlikteyiz. İyiki varsın canım abim, herşeyim” dizelerinden oluşan şiiri kaldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı