Ege Haberleri

  Çanakkale'de feribot seferleri iptal

  Burak GEZEN- Serkan İLİK / ÇANAKKALE, (DHA)
  31.10.2015 - 15:34 | Son Güncelleme:

  Kuzey Ege'deki kuvvetli poyraz fırtınasının şiddetini arttırarak saatte 80 ila 90 kilometre arası hıza ulaşması nedeniyle Gökçeada-Kabatepe arasındaki gün içinde yapılacak tüm seferlerin iptal edildiği duyuruldu.

  Ayrıca; Bozcaada'dan Geyikli'ye saat 17.00 ve Geyikli'den Bozcaada'ya da saat 18.00'de yapılması planlanan feribot seferlerinin hava durumuna göre yapılıp yapılmayacağının değerlendirileceği kaydedildi.

  OY KULLANACAKLARA DİKKAT

  Meteroloji yetkililerinin açıklamasına göre; fırtınanın yarın da aynı şiddette sürmesinin beklendiği kaydedildi. Seçimde oyunu adalarda ya da adada oturup kent merkezinde kullanacakların feribot seferlerinin olası iptali halinde ne yapacağı merakla bekleniyor.
  CHP'li Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, "Hava tahmininin raporunu aldık. Hafta sonu fırtına bilgisi var. Bu konuyla ilgili GESTAŞ yetkilileri ile görüştük. Durumu ilettik. Ada içinden ve dışından birçok kişi oy kullanacak. Şu anda 5 günlük tatil nedeniyle zamanını burada geçiren birçok vatandaşımız var. Bunlar oylarını kullanmak için memleketlerine dönmek zorunda. Yine adada oy kullanacak vatandaşımız da buraya gelecek. Bu konudaki hassasiyetimizi GESTAŞ yetkililerine bildirdik. Tabiki can güvenliği ve güvenlik tedbirlerinin dışına çıkmamak kaydıyla imkanların zorlanmasını istiyoruz. Çünkü oy kullanmak ülkenin geleceği için bir vatandaşlık görevidir. Bu konuda yetki sahibi kişilerin de mümkün olduğunca vatandaşların bu görevleri yerine getirebilmesi için şartları zorlayacağına inanıyoruz" dedi.

  GÜNEY HATTINDA DA BAZI SEFERLER İPTAL

  GESTAŞ fırması yetkilileri, Güney Marmara hattında da bazı seferlerin iptal olduğunu duyurdu. Erdek'ten saat 11.00, Balıklı'dan 12.00, Avşa'dan 13.00 seferlerinin yapılamadığını açıkladı. Ayrıca Marmara'dan 16.00, Avşa'dan 16.45 ve Balıklı'dan 17.45 seferleri de hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.

  Etiketler: Çanakkale , sefer iptali

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı