Ege Haberleri

  Çanakkale İstanbul'a uçmak istiyor

  Ersan KÜÇÜKKURU / ÇANAKKALE, (DHA)
  11.08.2014 - 01:14 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE ile İstanbul arasında uçak seferleri yapılmasını isteyen kent yöneticileri, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'yu ziyaret etti.

  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından organize edilen ziyarete, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Mildon, ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı ve TÜRSAB Çanakkale- Körfez Yürütme Birliği Başkanı Turgay Kılıç yer aldı.

  Geleceğimiz için önemli

  ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay da Çanakkale-İstanbul uçak seferlerinin mutlak surette olması gerektiğini, bunun kentin turistik ve ekonomik geleceği için hayati önem taşıdığını ifade etti. Okyay, ayrıca Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100'üncü yıl dönümü olan 2015’te kente gelmesi beklenen çok sayıda turistin ulaşımı açısından da kritik bir husus olduğunu belirtti. Ulaşımın ve uçak seferlerinin önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, İstanbul seferlerinin bir an önce başlatılması gerektiğini ve Çanakkale- Ankara hattında da sefer sayısının artırılması ve saatlerin düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı