Ege Haberleri

  Can dostlara özel hizmet

  Hürriyet Haber
  31.01.2015 - 01:15 | Son Güncelleme:

  Konak Belediyesi, 2014 yılında 4 bin sokak hayvanının tedavilerini yaparak, yaşam şartlarını iyileştirdi. Birçok hayvanı da sahiplendirilerek sokaklardan kurtardı.


  Gelen ihbarlar ve rutin kontroller sonunda can dostların yardımına koşan belediye ekipleri, tespit edilen hasta ve yaralı olanları alarak bakım merkezine getiriyor. Hayvan Nakil Aracı ile taşınarak tedavi altına alınan sahipsiz hayvanlar, gerekli bakımın ardından, aşıları tamamlanarak alındıkları yere bırakılıyor. Bir yıl içinde 4 bin sahipsiz sokak hayvanına yardım eli uzatıldığı açıklandı. Merkezde bir yılda bin 125 kısırlaştırma operasyonuna imza atılırken, bin 400 sevimli dost ise kuduza karşı aşılanarak hem toplum sağlığı hem de hayvanların hayatı güvence altına alındı.
  Bakım ve kısırlaştırma biriminde; hasta, yaralı ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarının gerekli tedavileri, kısırlaştırma-aşılama-işaretleme çalışmaları sürdürülüyor. Ayrıca merkezde tedavileri gerçekleştirilen sokak hayvanları bakımları yapıldıktan sonra sahiplendirilerek sokaklardan da kurtarılıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı