Ege Haberleri

  Çalışan bürokrat saygındır

  İlker KILIÇASLAN, (DHA)
  31.01.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, siyasi görüşünü hizmete aktarmadan çalışan bürokratın kendileri için en saygın kişi olduğunu belirterek, “Hükümet destek verir, bürokrat çalışır. Kimseyi himaye etmiyoruz, kimsenin himayesinde değiliz. Çalışan bürokratı hep saygı ile anacağız” dedi.

  BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, İl Genel Meclisi’ndeki, 2009-2010 Yatırım Programlarını Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Arınç, Manisa’nın 2002 yılından bu yana değişim içinde olduğunu belirterek, “Manisa’nın ülke genelinde öncelikli bir sırası var. Bu bize daha büyük mesuliyetler yüklüyor. Bunun için biz siyasetçiler, daha çok çalışmalıyız. Muhalefetin eleştirilerini de dinliyor ve bundan mutluluk duyuyoruz. Eleştiriler bizi daha çok kamçılar ve çok çalışmamıza sebep olur. Muhalefetin yıkıcı eleştirileri hepimizi üzüyor” dedi.
  Bağımlılık olmaz
  Hükümetin bürokrasiye bakış açısının “dostane” olduğunu vurgulayan Arınç, şunları söyledi:
  “Bürokratlar, çalışanlar, hükümetin emrinde memurlar olmakla birlikte birer kamu görevlisidirler. Sadece bir partiye yada bir teşkilata bağımlı çalışmayı kesinlikle reddediyoruz. Herkesin aklında bir parti olabilir. Bu normal ama bu propagandaya dönüşmediği sürece bizim için makbuldür. Yeter ki çalışmaları sırasında kendi siyasi düşüncesini ön plana çıkarmasın. Yerli yersiz atamalar, falan biz bunları kabul etmiyoruz. Herkesi kamuya verdiği hizmet noktasında takdir edeceğiz. Görevini kötüye kullanan olursa tabi ki gereken işlemler yapılacak. Herkes çalıştığı sürece, bizim için en saygın kamu görevlisidir. Manisa olarak bu konuda bir sıkıtımız yok.”
  Hükümetin düşüncelerinin anlatılması gerektiğini savunan Arınç, kamuoyu bilinçlendirme kampanyası başlatılması, sivil toplum örgütlerine, meslek kuruluşlarına brifingler verilmesi gerektiğini de söyledi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı