Ege Haberleri

  Caillou isteyen sıraya giriyor

  Hürriyet Haber
  26.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çizgi film kahramanı Caillou’nun battaniye üretim lisansıyla büyük atak yapan Uşaklı Sesli Tekstil, taleplere yetişemez hale geldi. Firma farklı karakterler de planlıyor.

  UŞAK’ta 45 yıldır faaliyet gösteren Sesli Tekstil, battaniye üretim lisansını aldığı çizgi film kahramanı Caillou ile taleplere yetişemez hale geldi. Üç ayda 25 bin adede yakın Caillou battaniyesi sattıklarını belirten Genel Müdür Mehmet Sesli, “Birden çok yoğun bir taleple karşılaştık ve karşılayabilmek için çok büyük bir uğraş veriyoruz” dedi.
  İki farklı ebat ve dört farklı desende üretilen Caillou battaniyelerinin, Türkiye’nin her köşesinde Sesli kalitesiyle tüketicilere ulaştığını anlatan Mehmet Sesli, piyasanın talebi doğrultusunda farklı kahramanların da lisans haklarını alarak ürün yelpazesini daha da genişletmeyi düşündüklerini söyledi.
  Atölyede başladı
  Mehmet Sesli, Uşak’a 1967 yılında Nevşehir’den gelip yerleşen Sesli Ailesi’nden Mehmet Sesli ve oğullarının kurduğu küçük atölyede yün iplik imalathanesi olarak başlayan Sesli Tekstil’in, bugün 55 bin metrekare kapalı alanda 300 işçi çalıştıran büyük bir entegre tesis haline geldiğini belirterek, aylık 150 bin adet üretim kapasitesine sahip olduğunu kaydetti.

  YENİ ÜRÜNLER

  Büyük battaniye üreticilerinden olan Sesli, geçen yıl ev tekstilinin diğer alanlarında çıkardığı yeni ürünlerle piyasada adından söz ettirdi. Özellikle ranforce nevresim takımları ile microfiber yorganlar ilgi gördü. 2011’de ihracattaki başarılı performansı yurtiçinde de yakalamayı hedeflediklerini söyleyen Sesli, “Nevresim grubunda Türkiye’de      başladığımız yolculuğu ihracatla devam ettirmek istiyoruz” dedi.

  KAYYU  KİM?

  Yazar Christine L’Heureux ve çizer Helene Desputaux’un kitaplarından televizyona uyarlanan Kanada yapımı çizgi film. Caillou (Kayyu) adlı 4 yaşındaki bir erkek çocuğunun insanlarla ilişkilerini ve günlük yaşamını konu alıyor. Orijinal dili Fransızca olan dizi, farklı dillere çevrilerek pek çok ülkede yayımlanıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı