GeriEge Çağdaş Sultanlar podyumda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çağdaş Sultanlar podyumda

Çağdaş Sultanlar podyumda
refid:22611803 ilişkili resim dosyası

ÜNLÜ modacı Zeynep Acar'ın “Çağdaş Sultanlar 2013” koleksiyonunu ünlü modellerinde katılımıyla İf Wedding Fashion İzmir Fuarı'nda ilk kez görücüye çıktı.

Bu yıl yedincisi düzenlenen İf Wedding Fashion İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı'nın kapanış defilesini ünlü modacı Zeynep Acar gerçekleştirdi. Zeynep Acar'ın “Çağdaş Sultanlar 2013” adını verdiği 35 parçalık koleksiyon izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Osmanlı saraylarında giyilen giysileri farklı bir yaklaşımla, günümüzde yaşayan çağdaş kadının modern tarzı içinde yorumlayan ünlü modacı, ‘günümüz de Hürrem ve Mihrimah sultanlar yaşasaydı nasıl giyinirdi’ sorusunu “Çağdaş Sultanlar 2013” koleksiyonu ile podyuma taşıdı. Tüm zamanlarda kendine güvenen, seçimleriyle dikkat çekmeyi bilen, çarpıcı, detaycı bir kadın profilini çizen Zeynep Acar'ın muhteşem defilesinde Özge Ulusoy, Didem Soydan, Nur Gümüşdoğrayan, Merve Büyüksaraç ve Uğurhan Akdeniz Ajans modelleri yer aldı.

Tarihler değişse de kadının her zaman kadın olduğunu söyleyen Zeynep Acar, “Kolleksiyonumda günümüz Hürremlerinin, Mihrimahlarının tarz arayışları var. Modern siluetler üzerine çalıştığım, geleneksel nakışlardan doğan tezatlar, kolleksiyonun temeli oldu. O dönemde kullanılan içinde gümüş, altın tellerin bulunduğu, telhanelerde tel çekilerek hazırlanan dokumalar yerine teknoloji ile üretilen telli taftalarla benzer etkiyi yakaladım. Döneminde elemeği göz nuru ile aylarca işlenen  desenlerin yerine  makine nakışları, pul dokumalar ve lazer teknikleri ile detayları betimledim.  Mesleğimde otuz yılımı doldurduğum şu günlerde IF Wedding Fashion İzmir, gelinlik fuarı kapanış defilesini hazırlamak bana onur verdi” şeklinde konuştu.
Bir saat süren defile sonrasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ünlü modacı Acar'a teşekkür plaketi verdi.

Çağdaş Sultanlar podyumda

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle