Ege Haberleri

  Çağdaş polisten halkla iletişim

  Ramazan ÇETİN, (DHA)
  27.01.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, halkla iletişim kurup suçun önlenmesi için çeşitli çalışmalar yapıyor.

  DENİZLİ Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, suç ve suçlularla etkin mücadelede halkın desteğini almak için çeşitli projeler geliştiriyor.

  Birimde görevli bir emniyet amiri ve yedi polisten oluşan birim halkla iletişim kuruyor, esnafla ve okullarda öğrencilerle sık sık bir araya geliyor. Amirlik son olarak, vatandaşlardan destek almak için dünyada milyonlarca kişinin kullandığı sosyal iletişim ağı Facebook’ta ,“Denizli’de Huzurlu Güvenli Yaşamak İsteyenler” grubu açtı. On Nisan Polis Merkezi’ndeki amirlikte görevli polis memurları Mustafa Dönmez ve Ramazan Aygündüz’ün açtığı grup kısa sürede yaklaşık 2 bin kişiye ulaştı.

  Grupta, “Biz sizler için varız, sizler bizim yanımızda olduğunuz zaman daha başarılı olacağız. Halkın huzura ve güvene ihtiyacı var. Her zaman el ele birlikte olalım. Sorunları paylaşalım” mesajı veriliyor. Açtıkları grupta mahalle sakinleri, okul ve esnafla bir araya gelen polisler suç ve suçluyla mücadelede neler yapılması gerektiğini anlatarak, önlemleri anlatıyor.

  Aygündüz ve Dönmez, eve gelen pazarlamacılar, alışveriş sırasında yaşanan olumsuzluklar, bankamatik kullanımı sırasında meydana gelen suçlarla ilgili birçok uyarıda bulunurken, grupta paylaştıkları videolarda örnekler göstererek grup üyelerinin izlemesini sağlıyor. Önlemleri anlatan polis memurları,
  suç ve suçla mücadelede en etkin rolü vatandaşın üstleneceğini belirtiyor.

  Çağdaş polisten halkla iletişim

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı