Ege Haberleri

  Buzun millileri İzmir'i tercih etti

  Hürriyet Haber
  12.09.2015 - 19:02 | Son Güncelleme:

  Türkiye’nin buz pateninde madalya umudu milli sporcular Çağla Demirsal ve Berk Akalın, Gediz Üniversitesi öğrencisi oldu. Lise eğitimlerini ABD’de tamamlayan başarılı çift, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğrenim görecek.

  Çiftlerde ay-yıldızlı formayı temsil eden tek sporcular olan Çağla ve Berk, bir yandan derslere girecek bir yandan da 2018’de Güney Kore’de gerçekleştirilecek Kış Olimpiyatları’na İzmir Büyükşehir Belediyesi tesislerinde hazırlanacak. 2012’deki Ice Challenge Yarışması’nda birinciliğe ulaşan, 2013’te düzenlenen 38’inci Dünya Gençler Artistik Buz Pateni Şampiyonası’nda finale kalarak en iyiler arasına giren milli patenciler, bu alanda ülkemize ilk olimpiyat madalyasını kazandırıp ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak istiyor.

  Buzun millileri İzmiri tercih etti

  İzmir’in kendilerine uğurlu geleceğine inanan Çağla ve Berk, "Bu güzel şehre ve üniversitemize olimpiyat madalyası hediye edebilirsek ne mutlu bize. Bunun için kendimize güveniyoruz, iyi hazırlanarak bu hayalimizi gerçeğe dönüştürebiliriz" dedi.

  Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik de başarılı 2 milli sporcunun Gediz Üniversitesi öğrencisi olmasının sevincini yaşadıklarını ifade etti. Prof. Dr. Çevik, "Kalbimiz onlar için atıyor, her zaman yanlarında yer alacağız. Milli formayla elde edecekleri her başarı bizim için kıvanç kaynağı olacak" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı