Ege Haberleri

  Büyümek ve Öğrenmek resimleri sergide

  Hürriyet Haber
  22.10.2015 - 13:31 | Son Güncelleme:

  RESSAM Meral Koraltan Vuran, dördüncü kişisel resim sergisi "Büyümek ve Öğrenmek"i İzmir Üniversitesi Necdet Doğanata Sanat Galerisinde sanatseverlerin beğenisine sundu.

  Resimlerinin ana temasını, çocuk ve çocuk dünyası oluşturan Ressam Meral Koraltan Vuran’ın, güncel yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelen sokak çocuklarının sorunlarını da irdelediği sergisi "Büyümek ve Öğrenmek" İzmir Üniversitesi Necdet Doğanata Sanat Galerisi’nde açıldı. Açılışa İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Rıza Doğanata, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Ulufer Teker ve sanatseverler katıldı. Sokak çocuklarından çocukluk hatıralarını canlandıran oyuncaklara ve küçük yaşta evlendirilerek çocukluklarını yaşamaları engellenen çocuklara kadar pek çok konunu işlendiği sergi, sanatseverlerden büyük beğeni gördü.

  İç dünyasını çocuklardan ilham alarak coşkulu teknik ve renkli çalışmalarla dışa vuran sanatçı, "Büyümek ve Öğrenmek" sergisinde, ilhamının temeline dönüp konu olarak çocuk imgesini irdeliyor. Sanatçı, her yeni yaşıyla beraber büyürken dünyanın hırslarını, şiddetini anlayan ve hayat kaosunu daha da fazla yaşayan masum yüzlü, çıplak ayaklı çocukların, doğuştan var olan mutlu, umutlu, neşeli masumiyetini kaybetmesini veya korumasını öğrenmelerini resmediyor.

  2010 yılından bu yana çalışmalarını İzmir’deki atölyesinde sürdüren Ressam Meral Koraltan Vuran, 2003 yılından bu yana verdiği resim eğitimlerinin yanı sıra kişisel ve karma sergilerde eserlerini sergilemeyi sürdürüyor. Eserleri katıldığı teması yalnızda İzmir’e konu alan İzmir’in Renkleri Ulusal Resim Yarışması gibi yarışmalarda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan sanatçının, "Büyümek ve Öğrenmek" temasında buluşturduğu eserleri 6 Kasım’a kadar, İzmir Üniversitesi Necdet Doğanata Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

  Etiketler: resim sergisi

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı