Ege Haberleri

  Büyükşehir efsaneleri

  Hürriyet Haber
  13.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  6 ayda 3 altın, 2 gümüş, 6 da bronz madalya kazanan BŞB’nin 9 sporcusu Olimpiyat’ta boy gösterecek.

  Londra Olimpiyatları’na 9 sporcu göndermeyi garantileyen, 29 branş ve 5 binin üzerindeki sporcusuyla Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden biri olan İzmir BŞB, 2012’nin ilk yarısında Avrupa Şampiyonası, World Cup ve Grand Prix gibi uluslararası organizasyonlarda fırtına gibi esti. Altı aylık periyotta 3 altın, 2 gümüş ve 6 bronz madalya alan BŞB’li sporcular İzmir’in gururu oldu.


  Kürsüden inmediler
  Halterci İbrahim Arat, Antalya’daki Avrupa Şampiyonası’ndan bronz çıkarıp olimpiyat vizesi aldı. Yağız Yılmaz-Begül Löklüoğlu ikilisi, Amsterdam’daki Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda bronz madalyaya ulaştı, Begül ABD’deki World Cup’ı da 3. bitirerek Londra biletini cebine koydu. Bayan bilek güreşinde Sevcan Başaran, Polonya’daki Masterlar Avrupa Şampiyonası’nda sağ kolda gümüş, solda bronz aldı.


  Minderin yıldızları
  Güreşte Ahmet Taçyıldız Rusya’daki World Cup’ta 96 kiloda altına uzandı. Şaban Karataş, Akdeniz Şampiyonası’nda kürsünün ilk basamağına çıkarken, bayan güreşçi Bediha Gün ikinci olmayı başardı. Judocular Kudret Eğilmez ile Hasan Yılmaz Bakü’deki Grand Prix’de bronz madalya, tekvandocu Mazlum Şimşek ise A-Class Turnuvası’nda altın kazandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı