Ege Haberleri

  Büyükşehir’den işbirliği sözü

  İZMİR, (DHA)
  21.07.2009 - 21:28 | Son Güncelleme:

  TİRE ve Torbalı belediyelerini ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tüm belediyelerle işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

  Kocaoğlu, DP’li Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve CHP’li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’u ziyaret ederek yeni dönemlerinde başarılar diledi. Seçim sonrasında ilçelerin çoğuna giderek belediye başkanlarını tek tek kutladığını, programındaki yoğunluk nedeniyle Tire ve Torbalı ziyaretlerinin ise ancak temmuz ayında gerçekleşebildiğini söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, "İkinci dönemde de el ele vererek, sorunların çözümü için işbirliği içinde çalışacağız" dedi. Başkan Kocaoğlu, Bayındır ziyaretinin Başkan’ın ilçe dışında olması nedeniyle gerçekleşemediğini, en kısa zamanda bu ilçeye de giderek turu tamamlayacağını kaydetti.

  Ayrımcılık yok

  Kocaoğlu, ziyaretler sırasında "Ayrımcılık yok, biz varız. Hiçbir belediyeyi ayırmadan hizmet götürüyoruz. Kademe kademe en acilinden başlayarak bugüne kadar belli çalışmalarımızı yürüttük. Çalışmalarımıza devam da ediyoruz. Yasal bir problem olmadığı müddetçe bütün belediyelerimize, elimizden gelen desteği veriyoruz. Bize bağlı olmayan belediyelere de istekleri doğrultusunda daha çok proje ve eski araç desteği veriyoruz" dedi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ege’nin en büyük kuruluşu olduğunu belirten Başkan Kocaoğlu, "Bize düşen bir görev olduğunda, belediye başkanlarımızla el ele vererek halkın, kentin yararına hizmet etme anlayışındayız. Yerelde kalkınmayı sağlamak için işbirliği içindeki çalışmalarımız ikinci dönemde de devam edecek" diye konuştu. Başkan Kocaoğlu, Tire ziyareti sırasında Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Savaş Ağan ve ilçe yönetimini de ziyaret etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı