Ege Haberleri

  Büyükşehir’den bayram ve fuar için ulaşım önlemleri

  Hürriyet Haber
  27.08.2009 - 22:13 | Son Güncelleme:

  izmir Büyükşehir Belediyesi, bugün kapılarını 78’inci kez açacak izmir Enternasyonal Fuarı’nı ziyaret edecek ve 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katılacak vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak için bir dizi önlem aldı. Metroda sefer sıklıkları artırılarak çalışma saati 01.00’e, otobüslerde ise metro bağlantılı hatlarda son sefer saati 01.30’a kadar uzatıldı. Körfez vapurları da 01.00’e kadar çalışmaya devam edecek. izmir Enternasyonal Fuarı’na gidecek vatandaşlar, önünde “Fuar” levhası yer alan otobüslere binerek ulaşımlarını sağlayacak. Metro bağlantılı hatlar saat 01.30’a, diğer hatlar ise (hattın özelliğine göre) 01.00’e kadar sefer yapacak. 90 dakika içinde birinci binişlerin ücretli, ikinci ve daha fazla binişlerin ücretsiz olduğu limitsiz biniş uygulaması kapsamında yolcuların bulundukları her noktadan, fuar alanına aktarmalı ekonomik ulaşım olanağı sağlandı.

  Öneri ve istek hattı

  Ulaşımda aksama yaşanmaması amacıyla; saat 02.00’ye kadar ESHOT Ulaşım Daire Başkanlığı’nda nöbetçi bölge ulaşım şube müdürleri ve şefler bulunacak. Çankaya, Montrö, Lozan, Basmane, Şifa Hastanesi ve Üçyol Metro’da motorize ekipleri görev yapacak. 24 saat kesintisiz hizmet veren ESHOT Telsiz Merkezi aracılığıyla vatandaşlar günün her saatinde; 285 58 31 ve 247 61 19 numaralı telefonlardan öneri ve isteklerini iletebilecekler. Konak Bahribaba bağlantılı Balçova, Buca ve Gaziemir’e çalışan gece servisleri (Baykuş) ise 24.00-06.00 saatleri arasında seferlerine devam edecek.

  Vapurlara ek sefer

  Körfez vapurları fuar süresince hafta içi normal seferlerine devam edecek. Fuarın açık kaldığı süre içinde yer alan Pazar günleri ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda vapurlara ilave seferler konularak sefer sıklığı artırılacak. Vapur seferleri gece saat 01.00’e kadar sürecek. izmir Metro A.Ş’de, izmir Enternasyonal Fuarı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle sefer sıklıklarını arttırdı, son sefer 01.00’e kadar uzatıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı