Ege Haberleri

  Büyük rüşvet operasyonu

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  22.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan 16’sı polis 43 kişinin sorgusu sürüyor. Zanlılar, sağlık kontrolünden geçirildi.

  Dört ay önce gelen bir ihbarı değerlendiren Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, rüşvet alıp verdikleri ileri sürülen bazı kişileri teknik izlemeye aldı. Minibüs şoförleriyle trafik polisleri arasındaki rüşvet alışverişi fotoğraf ve kamerayla görüntülendi.
  Kanıtların toplanmasından sonra geçen cumartesi günü çoğunluğu Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’nde görevle 16 polisle Serinhisar, Sarayköy, Buldan’daki minibüs kooperatif başkanları ve 11 şoförle nakliyat ve inşaat firması yetkililerinin de aralarında bulunduğu 43 kişi gözaltına alındı.

  Göz yumma iddiası

  Gözaltına alınan polislerin, fazla yolcusu bulunan minibüslere, radarda hızı belirlenen şoförlere, eksik evrak, kapasiteden fazla yüklü arraçlara ağır tonajlı araçlara göz yumduğu iddia edildi. Minibüs kooperatif ortaklarından para toplanıp trafik polislerine verildiği de iddialar arasında yeraldı. Operasyon büyük bir gizlilik içerisinde yürütülürken, gözaltı sayısının artabileceği belirtildi. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde dün sağlık kontrolünden geçirilen 43 zanlının bugün adliyeye gönderileceği bildirildi.

  Pislik yapan temizlenecek

  Denizli Valisi Yavuz Erkmen, soruşturmanın dört ay önce yapılan bir ihbar üzerine başlatıldığına dikkat çekti, “Emniyet de dahil kurumlarda kim kanunsuz iş yaparsa bilsin ki cezasını çekecektir. Pislik yapan varsa bunlar temizlenecektir” dedi. Bu arada 16 polisin gözaltına alınması nedeniyle şehirler arası trafik denetim noktalarına şehir içi trafik denetleme şubesinde görevli polisler yönlendirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı