Ege Haberleri

  Büyük göç

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  23.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BUCASPOR’la köprüleri yakıp Altınordu A.Ş.’ye başkan olan Seyit Mehmet Özkan’ın yeni kulübüne götürmek istediği 12-16 yaş arasındaki 100 altyapı futbolcusu, 2 yıl resmi maç oynamamayı göze alarak Altınordu Futbol Akademisi’ne geçti.

  Altınordu’nun dün başlayan 10 günlük Sakarya Karasu kampına giden minik futbolculardan 14-16 yaş grubundakiler, Bucaspor izin vermediği takdirde yönetmelik gereği 2 yıl, 12-13 yaş grubundakiler ise 1 yıl lisans çıkaramayacak ve bu süre içinde resmi maç oynayamayacak.

  Lisans alamayacaklar
  Bucaspor Başkanı Mehmet Bektur’un geçen hafta velileriyle görüşüp, “Kulüpte kalmayı kabul ettiler” dediği altyapı oyuncularının Altınordu’ya göçü, sarı-lacivertli ekipte şok etkisi yarattı. 17-20 yaş grubundaki futbolcular Buca Futbol Akademisi’nde kalırken, Altınordu’yu seçen 100 minik oyuncu, lisans çıkaramayacakları için Akademi Ligleri, turnuvalar ve buna bağlı olarak da milli takımlarda forma giyemeyecek. Altınordu yöneticiler bu açığı özel turnuvalarla kapatmaya çalışacaklarını açıkladı.

  Beş futbolcu yoldan döndü
  YENİ kurulacak U14 Milli Takımı’nın seçmelerine katılmak üzere Ege’den 40 futbolcu belirleyen TFF yetkilileri, bu oyunculardan 5’inin Bucaspor’dan ayrılıp Altınordu’nun Karasu kampına gittiğini öğrenince şaşkına döndü. 5 oyuncun Balıkesir’de otobüsten inip İzmir’e döndü. Bugün yapılacak seçmeler sonunda 18 kişilik Ege karması belirlenecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı