Ege Haberleri

  Büyük buluşmaya hüzünlü veda

  Evrim ATAMAN / SEFERİHİSAR, (DHA)
  22.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  European Drama Encounters / Avrupa Drama Buluşmaları (EDERED) bu yıl Türkiye’de Seferihisar’ın ev sahipliğinde yapıldı.

  AVRUPA’nın çeşitli ülkelerinde 1982’den buyana yapılan ve drama alanında Avrupalı gençlerle çocukları buluşturan European Drama Encounters / Avrupa Drama Buluşmaları (EDERED) bu yıl Türkiye’de Seferihisar’ın ev sahipliğinde yapıldı. Çağdaş Drama Derneği ve Seferihisar Belediyesi’nin yürüttüğü uluslararası etkinlikte drama ve tiyatro yoluyla kültürler arası etkileşim oluşturmak hedeflendi.
  150 kişi katıldı
  6-20 Temmuz arasındaki etkinliğe Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, İngiltere, İsviçre, Rusya, Ukrayna ve Türkiye’den toplam 150 kişi katıldı. Etkinlik süresince yaratıcı drama atölyelerinin yanında geziler, şenlik yürüyüşü, geleneksel oyunlar, çeşitli yarışmalar ve gala gösterisi düzenlendi. Veda gecesine EDERED Başkanı Kevin Dowset, Seferihisar Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, Çağdaş Drama Derneği Dowset, “İnanılmaz güzel bir misafirperverlikle karşıladınız. Bunun da nedeni bizleri burada ağırlayan herkesin sıcacık kalplerinin olması. Burada herşey çok güzel geçti” dedi.

  Anahtar Londra’ya

  Başkan Soyer, gelecek yıl Londra’nın ev sahipliğini yapacağı buluşmanın anahtarını EDERED Başkanı Dowset’e teslim etti, “Biz çok büyük bir keyifle ev sahipliği yaptık. EDERED’in anahtarını buradan Londra’ya gönderiyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.
  Gecenin sonunda vedalaşan 12 ayrı ülkenin çocukları, tekrar görüşmek, konuşmak dilekleriyle, gözyaşları içerisinde birbirleriyle vedalaştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı