Ege Haberleri

  "Bütün partilere eşit mesafedeyiz"

  Hürriyet Haber
  04.07.2015 - 01:31 | Son Güncelleme:

  AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, koalisyon görüşmelerinde samimiyetle bütün partilere eşit mesafede, Türkiye’nin hükümetsiz kalmama şartıyla hareket edeceklerini söyledi.

  Milletvekili Kerem Ali Sürekli, AK Parti Balçova İlçe Teşkilatı tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Balçova Anadolu Lisesi Spor Salonu bahçesinde düzenlenen organizasyonda konuşan Sürekli, ülkeyi hükümetsiz bırakmamak için çalışacaklarını, erken seçime gidilme durumunda ise yine milletin iradesine başvuracaklarını söyledi.

  Sürekli, "Koalisyon görüşmelerinde samimiyetle bütün partilere eşit mesafede, Türkiye’nin hükümetsiz kalmama şartıyla hareket edeceğiz. Türkiye’yi hükümetsiz bırakmamak için çalışacağız. İnşallah, diğer siyasi partilerle anlaşırız, içlerinden bir tanesiyle de hükümeti kurarız. Bu da mümkün olmuyorsa 7 Haziran’da yine o şekilde milletin iradesine başvururuz, size geliriz, siz ne derseniz, o olur. Daha da çok çalışmalıyız, bunun bilincindeyiz. Bizim için esas olan millet iradesidir" dedi.

  Sürekli, son olarak AK Parti olarak kendi içinde yapmış oldukları yanlışları sorgulayacaklarını söyledi. Sürekli, "Başta bizler, idareciler, siyasetçiler düşünmeliyiz. Zaten bir seçimi geride bıraktık. Hamdolsun, AK Parti olarak girdiğimiz 11’inci seçimden de yüzde 41 oyla birinci çıktık. Milletimiz, bize üç dönemdir tek başına iktidar olma imkanı verdi, bugün de yüzde 41 oyla Türkiye’deki hükümetin ana unsuru ,belirleyici unsuru olma görevini verdi. Bu bilinçle hareket ederek biz de eksiklerimizin muhasebesini yapacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı