Ege Haberleri

  Burası okul bahçesi

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İlköğretim okulunun bahçesindeki yarım kalan inşaat ve molozlar, öğrencilerin can güvenliğini tehdit etmesine karşın eğitime başlanması tepkilere neden oldu

  İki yıl önce başlandı

  BASIN Sitesi'ndeki bulunan Adnan Mazıcı İlköğretim Okulu'nda Koruma Derneği tarafından iki yıl önce bahçeye, içinde laboratuvarlarla kütüphanenin yer alacağı binanın temeli atıldı. Kabası biten inşaat para bulunamayınca durdu. Daha sonra İzmir Milletvekili Hakan Tartan devreye girdi ve inşaat için 70 milyar lira ödenek sağladı.

  Para, ek bina yapımına

  ANCAK Özel İdare, ödeneği bu bina yerine derslik sıkıntısını gidermek için ek bina yapımında kullanma kararı aldı. Geçen Kasım'da okula 600 metre uzaklıkta etrafı gecekondularla çevrili alan içine şube okulun temeli atıldı, inşaatı bitti. Okul, can güvenliğini tehdit eden gecekondulardan, moloz yığınlarından temizlenmeden açıldı.

  Molozların arasında

  MERKEZ okulda inşaatı yarım atelyeler binası, şube okulda ise öğrenciler için büyük tehlike yaratan moloz ve inşaat artıkları, iki bina arasında mekik dokuyan yöneticileri düşündürürken, ‘‘Tesellimiz, yeni bina sayesinde sınıflarda bulunan öğrenci sayısını 60’dan 30'a indirerek hedefimize ulaşmak oldu’’ diye konuştular.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı