Ege Haberleri

  Burası İzmir hesap şaşar

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  11.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Gençlik Kolları İzmir İl Kongresi’nde, yerel seçim için başarı çıtasını yüzde 47’ye koyarak, “Önümüzdeki seçimlerde İzmir’de ne olacak biliyor musunuz?

  En az yüzde 47. Bu İzmir’i hep beraber alacağız. Bu güzel kentteki insanlar bir gün mutlaka AK Parti’yi tercih edecek. Önümüzdeki seçimlerde oy oranını en az yüzde 10 artırmalıyız. İzmir’in insan yapısının Balıkesir’den, Manisa’dan, Bursa’dan farkı yok” yönündeki açıklamasına CHP tepki gösterdi.

  Aç bırakırlar

  CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, “2009 yerel ve 2011 genel seçimlerinde aldıkları oyu bile göremeyecekler. AKP’nin İzmir’de görüp göreceği yüzde 37’dir. Zulümden, baskıdan, cezalandırmadan sonra İzmir’de oyları düşüşe geçti. Özellikle engellenen kentsel dönüşüm ve su projeleri çok önemliydi. Ellerinden gelse İzmirli’yi susuz ve aç bırakırlar.  İzmirli’yi yok etme anlayışları var. İzmirliler her şeyin farkında. Genel seçimlerde solun oyları çok dağıldı. Yerel seçimlerde yeniden toplanacak. Aradaki fark yarı yarıya açılacak” dedi.

  CHP İl Başkanı Tacettin Bayır da Arınç’a, “Burası İzmir, başka yere benzemez. AKP’nin hesabı burada şaşar” karşılığını verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı