Ege Haberleri

  Burada çimlere basmak serbest

  Hürriyet Haber
  26.09.2015 - 11:16 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Aliağa İlçesi’ndeki 72 dönüm arazi üzerine kurulan Avcı Ramadan Rekreasyon Alanı’nda çimlere basmak serbest. Aliağa Belediyesi alandaki bazı noktalara "Lütfen Çimlere Basınız" yazılı tabelalar yerleştirdi.

  Aliağa Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, vatandaşların gönül rahatlığıyla dolaşması hatta üzerinde özgürce spor bile yapabilmeleri için çimlere basmayı serbest bıraktı. MHP’li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın talimatıyla Avcı Ramadan Rekreasyon Alanı’na "Lütfen Çimlere Basınız" yazılı tabelalar yerleştirildi. Levhalardaki yazıyı görünce şaşkınlık yaşayan ve tekrar okuyanlar, Aliağa Belediyesi’nin ezber bozan tabelalarını cep telefonları ile görüntüledi. Bazı vatandaşlar da çektikleri fotoğrafları "İşte Aliağa farkı" gibi yorumlarla sosyal medyadan paylaştı.

  Rekreasyon alanlarını görselliğin yanı sıra insanların hoşça vakit geçirebilmeleri için düzenlediklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, "Türkiye’nin hemen her yerinde çimlere basmanın yasak olduğu bilinir. Bazı parklardaki "Çimlere Basmayınız" yazılı tabelalar insanların adeta gözüne gözüne sokulur. Ben özellikle de çocuklarımızın çimlere basmasından yanayım. Topluma ait olan mekanlarda bu tür kısıtlamalara karşıyım. Avcı Ramadan Rekreasyon Alanı’nı insanlar orada eğlensinler, özgürce yürüsünler ve stres atsınlar diye oluşturduk" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı