Ege Haberleri

  Burada burslar kesilmiyor

  Hürriyet Haber
  06.07.2015 - 01:30 | Son Güncelleme:

  İzmir Üniversitesi, 1.432 yeni öğrencisine geniş burs olanakları ile verimli bir üniversite hayatının kapılarını açmaya hazırlanıyor. İzmir Üniversitesi’nde burslar not ortalaması veya sınıf-ders geçme gibi nedenlerle kesilmiyor.

  2015-2016 akademik yılında eğitim almaya başlayacak öğrencilerin yaklaşık yarısının eğitimine burslu olarak başlayacağı İzmir Üniversitesi’nde öğrencilere yüzde 25, yüzde 50 ve yüzde 100 oranında ÖSYM bursunun yanı sıra sporcu bursu, gazi ve şehit yakını bursu, engelli öğrenci bursu olanakları da sunuluyor. Ayrıca İzmir Üniversitesi’nde öğrenciler ve aileleri için büyük önem taşıyan ÖSYM bursları not ortalaması veya sınıf-ders geçme gibi nedenlerle kesilmiyor.

  Burada burslar kesilmiyor

  Lisans Yerleştirme Sınavında edinilen puanlara bağlı olarak belirlenen ÖSYM burslarının derslerin tümüne devam edilmesi kaydıyla, not ortalaması veya sınıf-ders geçme gibi nedenlerle kesilmediğini hatırlatan Erciyeş, "ÖSYM burslarının kesilmemesi taahhüdü İngilizce hazırlık sınıfında 1 yıl, ilgili bölümde/programda Tıp Fakültesi hariç diğer lisans programları için 4 yıl, Tıp Fakültesi için 6 yıl ve ön lisans programları için 2 yıllık normal öğrenim sürelerini kapsamaktadır" dedi. Rektör Erciyeş, Mühendislik Fakültesinin tüm bölümleri ile diğer fakültelerin pek çok bölümünü seçecek tüm öğrencilere çeşitli oranlarda burs verileceğini de sözlerine ekledi.

  İzmir Üniversitesi’nin ücretleri ile mümkün olduğu kadar her kesimden öğrenciye üniversite eğitimi alma olanağını sunmayı hedeflediğini hatırlatan Rektör Erciyeş, bursların desteği ile kaliteli eğitime ulaşma şartlarının aileler için de daha ulaşılabilir hale geldiğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı