Ege Haberleri

  Budanan ağaçları fakirlere odun olarak dağıttı

  Ayşe Havva GEYİK / SELÇUK
  23.01.2015 - 01:45 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Selçuk İlçesi'nde, 250 tonu belediyenin ilçedeki ağaçlarda yapılan budamalardan elde edilen 300 ton odunun yardıma muhtaç 1300 aileye dağıtılacağı bildirildi. Şu ana kadar 332 aileye odun yardımının ulaştırıldığı belirtildi.Selçuk Belediyesi, ilçedeki zamanı geldiğinde budanan ağaçların dallarını İnşaat ve Emlak Müdürlüğü'ne ait depoda biriktirdi. Burada biriktirilen dallar küçük parçalara ayrılıp, odun haline getirildi. Böylelikle 250 ton oldun elde edildi. Ayrıca belediye tarafından 50 tonluk odun alımı yapıldı.

  Sağlanan odunlar sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı. İlk etapta 332 aileye ulaşılarak odunları teslim edildi. İhtiyaç sahibi 968 aileye daha odun yardımı yapılacağı bildirildi.
  AK Partili Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, toplumun her kesimine hizmeti hedeflediklerini belirtip, "Her yönden iyi yönetilen ve iyi organize olabilen bir belediye olmak zorundayız. Bakış açımızda mali yönden de çok iyi yönetilen bir belediye var. Hem hizmet edip hem maliyeti düşük tutmak, tüm bunlara çevreyi korumayı da eklemeyi projelendirdik. Dönemi gelince budanan ağaçlarımızı yakacak yaparak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kapısını çaldık. Böylece hem belediyenin kasasını koruduk hem de vatandaşımızın soğuk kış günlerinde sıkıntı yaşamasını önledik. Hizmet anlayışımızda sorun çıkarmak değil, sorun çözmek var. Herkese ulaşmak, her kesime hizmetlerimizle dokunmak var" diye konuştu.
  Budanan ağaçları fakirlere odun olarak dağıttı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı