Ege Haberleri

  Bucaspor'lu Yasin ameliyat oldu

  Onur ATIŞ/İZMİR
  11.01.2015 - 01:31 | Son Güncelleme:

  BUCASPOR'da 28 Aralık'ta oynanan Samsunspor maçının henüz 5'inci dakikasında sağ diz ön çapraz bağları kopan Yasin, ameliyat oldu. Özel Kent Hastanesi'nde Ortopedi Uzmanı Dr Bülent Zeren'in gerçekleştirdiği ameliyatta, Yasin'i nişanlısı Merve Adalı da bir an olsun yalnız bırakmadı.

  Daha önce Göztepe'de forma giyerken 2011-12 sezonunda sol dizinden çapraz bağ ameliyatı olan, aynı talihsizliği bu kez diğer dizinden yaşayan 32 yaşındaki oyuncu gelecek sezon sahalara dönebilecek.

  Ameliyatı gerçekleştiren Dr.Bülent Zeren, "Yasin'in sağ dizinde ön çapraz bağ kopması, iç yan bağda kısmi yaralanma ve kıkırdak zedelenmesi vardı. Ameliyat başarılı geçti. 3 ay sonra düz koşulara başlayacak, 6 ay sonra sahalara dönecek" diye konuştu. Yaşadığı sakatlık nedeniyle oldukça üzgün olan oyuncu nişanlısının desteğiyle moral bulmaya çalıştı.

  Bucaspor Nisan’da transfer yasağını kaldırmak için kolları sıvadı
  BUCASPOR’da alacakları için Futbol Federasyonu’na giden 10 oyuncuyla anlaşma sağlayan yönetim, nisan ayında FIFA’dan gelen transfer yasağını da kaldırmak için kolları sıvadı. Başkan Çetin Kayışlı, eski yabancı oyuncular Dady, Carlos, Mendy ve Pariente’ye toplam 1 milyon 139 bin euro borç ödeyeceklerini belirterek, “Bu paranın tümünü yatırsak da 2 yıl yasağımız sürecek. Ancak FIFA, iyi niyetli olduğumuz kanısına varırsa cezayı kaldırabilir. Bu imajı göstererek nisan ayında transferin önünü açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

  Sarı lacivertlilerde Sait Karafırtınalar’ın yerine geçen sezonun ardından yeniden takımın başına getirilen teknik direktör Mustafa Bahadır da iddialı açıklamalar yaptı. Bulundukları konumu hak etmediklerini dile getiren Bahadır, “Tek düşüncemiz ikinci yarının ilk 2 haftasında galip gelip düşme potasından kurtulmak. Ondan sonra yeni hedefimizi belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı. Kaliteli bir kadroya sahip olduğunu dile getiren genç çalıştırıcı, “Bu ligi forse edebilecek oyunculara sahibim. Futbolcuların dağılmaması çok büyük avantaj oldu. Bizi güzel günler bekliyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı