Ege Haberleri

  Bucaspor'a haciz şoku

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  06.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bucaspor'la bağlarını koparan Altınordu AŞ Başkanı Seyit Mehmet Özkan, 7 milyon TL'lik alacağı konusunda yönetimle önceki gün yaptığı görüşmede anlaşma sağlanamaması üzerine kulüp binası ve tesislere haciz gönderdi.

  Özkan'ın avukatları sabah saatlerinde haciz memurları, polisler ve görevlilerle birlikte sarı-lacivertli kulübe giderek Başkan Mehmet Bektur'un odasındaki koltuk, masa, bilgisayarlar, faks cihazları dahil tüm taşınır malları kamyonetlere yükledi. Haciz memurları kupalara dokunmadı.
  Haciz olayının duyulmasıyla kulübe gelen bir grup taraftar, Seyit Mehmet Özkan'ı protesto etti. Taraftarlar, yönetim toplantılarının yapıldığı odada tüm başkanların resimlerinin yer aldığı panodan Seyit Mehmet Özkan'ın resmini söktü. Sarı-lacivertli yöneticiler de transferin son günü yapılan haciz işlemine tepki gösterdi. Transferin son gününde lisanları yetiştirmek için çaba harcayan kulüp çalışanları şok gelişmeyle elleri kolları bağlı kaldı. Futbolcuları Mertin'in Karagümrük'e transferi için işlemleri yapmaya çalışırken başlatılan haciz işlemi sıkıntı yarattı.

  Bucaspora haciz şoku


  Öncü haberi verdi
  Bucaspor'daki haciz işlemi yapılmadan hemen önce Seyit Mehmet Özkan adına Sezai Önce bir açıklama yaparak, 7 milyon TL'lik alacağın tahsilatı için hukuki yolları kullanacaklarını açıkladı. Öncü, “Cemil Şeboy'la 29 Ağustos'ta görüşüp, tek madde haricinde anlaşma sağladık. Sayın Şeboy yerel bir tv kanalında bunu müjde olarak açıklarken, sadece Fenerbahçe'ye satılan Salih Uçan'ın bonservisinden Seyit Mehmet Özkan'a verilmesi gereken yüzde 25'lik tutarı karşılayacak çeklerin akıbetini öğrendikten sonra durumun çözüleceğini dile getirdi. İşi sonuçlandırmak için 4 Eylül'de Cemil Şeboy, Bucaspor Başkanı Mehmet Bektur ve yöneticilerle toplandık. Ancak Bektur ve kulüp yöneticileri, daha önce mutabık kalınan konuları dahi yeniden pazarlığa açmak isteyince görüşme olumsuz sonuçlandı. Artık helalleşme yolu kapandıği için bize hukuki mekanizmalara başvurmaktan başka çare kalmadı.” dedi.

  Bucaspora haciz şoku


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı