Ege Haberleri

  Bucalı sanayiciye enerji maliyeti avantajı

  İZMİR (DHA)
  05.09.2015 - 12:12 | Son Güncelleme:

  Bünyesinde 67 fabrikanın üretim yaptığı, Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi’nde (BEGOS) bölge sanayicilerinin enerji maliyetlerini de yüzde 50 oranında azalttı.

  Doğalgaz altyapı çalışmalarını tamamlanan BEGOS, bölgedeki 4 tesise doğalgaz bağlantısı gerçekleştirirken, sanayicilerini de çevreci ve ucuz enerji ile tanıştırdı. Doğalgaza kavuşan bölge sanayicileri memnuniyetini dile getirirken, diğer firmaların da enerji maliyetlerini düşürmek için zaman geçirmeden doğalgaza geçmelerini önerdi. BEGOS Bölge Müdürü Timuçin Öner, "Bölgemizde toplam 8 bin 500 metre uzunluğunda doğalgaz hattı ve 2 adet doğalgaz santrali kurduk. Enerji maliyeti ve çevre duyarlılığı açısından doğalgazın üstünlükleri sayılmayacak kadar çok. Doğalgaz kullanan sanayicilerimiz enerji maliyetlerinin yüzde 50’ye yakın azaldığını ifade ediyorlar. Biz bütün sanayicilerimize de doğalgaz kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Bazı firmalarımız da tesisat çalışmalarına başladılar. Kısa sürede tesislerin büyük bir bölümünde çevreci ve ucuz doğalgazın kullanılacağını ümit ediyoruz" dedi.

  Bölgede ilk doğalgaz kullanmaya başlayan Dera Giyim Ortaklarından Cengiz Çiftçi de, doğalgaz ile birlikte enerji maliyetlerini öncesine göre yüzde 50’ye yakın düşürdüklerini belirterek, bu imkanı sağlayan BEGOS yönetimine teşekkür etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı